Артур Загорулько: «Найближчим часом у вінницької «Ниви» буде новий головний тренер. Не місцевий»

Новини Вінниці / Артур Загорулько: «Найближчим часом у вінницької «Ниви» буде новий головний тренер. Не місцевий»

Для вінницької «Ниви» зимові канікули можуть стати періодом для перезавантаження. Наразі у турнірній таблиці команда займає 7-8 сходинку, хоча на старті сезону трималась у першій п’ятірці. Керівництво клубу зробило висновки. Граючий президент «Ниви» Артур Загорулько каже про перемовини з досвідченим фахівцем, який, не виключно, має стати новим головним тренером, «перезавантажити» команду, аби щонайменше виправити турнірну ситуацію, а по максимуму – підготувати боєздатний колектив для наступного сезону.

- Артуре, чи задоволені Ви, як президент, загальним результатом «Ниви» у першій половині сезону?

- Однозначно не задоволений, адже, на мою думку, команда має перебувати значно вище у турнірній таблиці. За якістю гри ми мали б бути у першій п’ятірці.

- Які висновки слід очікувати? Чи з’явиться у команди новий тренер, чи залишиться виконувати обов’язки Валентин Вишталюк?

- Головний тренер обов’язково буде призначений. Сподіваюсь, найближчим часом – уже у січні – об’явимо про підписання угоди.

- Ще хтось з вінничан? 

- Ні, не місцевий… Але з досвідом роботи.

- З Одеси чи Києва?..

- Давайте зачекаємо узгодження кандидатури головного тренера.

- Яке підсилення складу планується взимку?

- Сподіваюсь, що з призначенням головного тренера, він зробить оцінку колективу, визначить слабкі ланки та матиме час на пошук тих виконавців, яких вважатиме необхідними команді.

- Ви є одним з лідерів гонки бомбардирів Другої ліги (12 голів). Скільки плануєте забити за сезон і чи є бажання поставити власний рекорд?

- Чим більше – тим краще. Чесно кажучи, планів забити 20-25 голів не ставив. Хоча, звісно, не проти стати кращим бомбардиром Другої ліги.

Дуже хочеться, або не тільки я, а й інші гравці забивали більше. Щодо особисто мене, то, знову ж таки, це залежать від командної гри. Якщо команда гратиме краще, більше забиватиму. 

- Пошуки іншого «забивного» форварда мають місце?

- Звісно. Новий головний тренер шукатиме.

- Плани по створенню власної клубної бази на вулиці Зулінського реалізуються?

- Ми завершили етап документального оформлення. Якщо б дозволяли погодні умови, то підготовчі роботи для побудови бази розпочали б ще наприкінці 2021 року. На початку 2022-го почнемо.

- Міська влада не приховує, що ЦМС «Локомотив» краще знести, ніж реконструювати. До цього часу «Нива» матиме власну арену?

- З приводу знесення питання до влади. Особисто мені хотілось б, аби у Вінниці була власна арена. Це великий «плюс» для міста та команди. У будь-якому разі «Нива» не залишиться без стадіону, на якому гратиме.

- Ваш тесть – відомий вінницький підприємець Володимир Барцьось - не «втомився» від футболу. Можливо, казав, що Вінниці не цікавий цей вид спорту, тому його не варто розвивати?

- Розвиває, значить, не втомився. Маю надію, що і на майбутнє не втомиться. Думаю, що не залишить клуб без підтримки.

- Чи вдається до клубу залучати кошти інших поціновувачів футболу?

- Так, але це невеликі кошти. Кілька компаній на нужди команди дають певні суми, тому ми залишаємося у пошуках більш потужних інвестицій. 

- Наскільки прибутковими є інвестиції у футбол у Другій лізі? Коли «Нива» зможе заробляти?

- Лише коли буде в УПЛ та виступатиме в єврокубках… Щоб заробляти на трансферах, ми працюємо з молоддю. Колишня школа Блохіна-Бєланова нині готує резерв для «Ниви». Від юних футболістів залежить, як вони будуть зростати. Талановита молодь є. Ми створюємо умови, будемо підтягувати у першу команду, а далі все залежатиме від вихованців. Якщо розвиватимуться, то і клуб зможе заробляти.

Наразі клуб продав лише Женю Костюка (у ковалівський «Колос» у січні 2021 року, - прим. авт.) і не за великі кошти. Але на все свій час. За цей рік, я вважаю, ми виросли, як клуб. Це головне.

- Як президент, ставити конкретні цілі на сезон щодо певного місця у турнірній таблиці?

- Перед початком не ставили такий планів. Вирішили виходити на кожний матч заради перемоги. Наразі головна мета – побудова бази, аби влітку 2022 року за умови доукомплектації ставити ціль виходу у Першу лігу на наступний сезон.

Щодо цього сезону, то, на моє переконання, ми заслуговуємо на те, аби завершити сезон 2021/22 у першій п’ятірці. 

- Що сталось в команді у середині осінньої частини сезону, коли після впевненого старту та серії перемог, «Нива» почала «пробуксовувати»?

- Мені складно відповісти, адже, можливо, я й сам не до кінця розумію причин. Дві гри з «Діназом» і «Карпатами» ми не мали програвати, але обидва рази поступилися. Через це, я вважаю, виник певний психологічний «збій». Цього не очікували. Проте далі важко було вийти з цього стану.

- Можливо команді потрібен психолог, психотерапевт чи фахівець з нетрадиційних практик, аби налаштувати колектив?       

- Я готовий на будь-який крок, але все будемо робити почергово. З часом, впевнений, що психолог буде актуальним.