Чергова помилка Альянсу: НАТО не закриватиме небо над Україною, але пропонує альтернативу

Новини Вінниці / Чергова помилка Альянсу: НАТО не закриватиме небо над Україною, але пропонує альтернативу

Жодна країна з часів Другої світової не зазнала таких руйнувань під час війни, як Україна. Кількість ракетних обстрілів та скинутих бомб вражає світ. Попри численні прохання допомогти та «закрити небо», аби врятувати перш за все мирне населення, у НАТО повторюють відмовляти, вважаючи, що тим самим будуть втягнуті у війну з Росією. Україні пропонують альтернативу. Вона не дає 100%-ої гарантії безпеки, але це все на що можна розраховувати.

Північноатлантичний альянс не підтримує запровадження безпілотної зони, оскільки переконані, що такий крок призведе до ескалації ситуації. Про це в інтерв’ю «24 каналу» заявила тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін. За її словами, якщо НАТО вступить у пряме воєнне зіткнення з країною-агресором, це означатиме, що Альянс оголошує війну РФ.

«Україні таке рішення не принесе безпеки, натомість вся Європа буде в більшій небезпеці. Оскільки Україна розташована посередині, то рівень загрози й руйнувань може бути ще більшим», – висловилася дипломатка.

Квін переконує, що в цій ситуації союзники схиляються до альтернативи. Такою вона назвала допомогу Україні в розбудові власної спроможності захищати небо шляхом надання різноманітних протиповітряних та інші засобів.

«Щоб Україна самостійно захищала небо від російських літаків», – пояснила американка.

Раніше президент Володимир Зеленський наголошував, що у разі неможливості НАТО закрити небо, Альянс принаймні міг би надати додаткові винищувачі й системи протиповітряної оборони. Такі країна готова купити, проте останнім часом цей процес дещо ускладнений. Приміром, з польськими «МіГами».

Тимчасова повірена у справах США в Україні запевняє, що Київ все ще може розраховувати на додаткові літаки й системи ППО. За її словами, їхні партнери «продовжують поставляти».

«Йдеться про поставки декількох різних систем. Додам, що Україна надзвичайно ефективно використовує ті системи, які вже отримала. Ми продовжуватимемо постачати їх, щоб вона мала можливість самостійно захистити своє небо», – додала Квін.

За даними Пентагону, від початку війни війська РФ запустили по Україні більше 900 ракет різних типів і розмірів. Бомбардування українських міст там назвали військовими зусиллями окупантів із підпорядкування тих населених пунктів. Такі атаки нищать України. І наразі саме ракетні обстріли є найбільшою проблемою для українців.

Чому така політика є черговою помилкою Альянсу? По-перше, до початку війни, а в Пентагоні розуміли, що вона неминуча, там розрахували, що українці капітулюють за 48-76 годин. Потім визнали помилку. Далі. НАТО вважає, що не постачаючи літаки та пілотів-добровольців не дражнитиме Путіна. Але Путін багато років каже, що в Україна існують натівські бази, біолабораторії, і воює він не з «братським народом», а «звільнює» Україну від НАТО. Росіяни переконані у цьому. Отже, раніше Путін бачив Україну плацдармом для подальшого наступу. Це чудово розуміють у Польщі та країнах Балтії. Західніше теж розуміють, але не хочуть визнавати. Тож втручання чи невтручання не змінить ситуації.   

Олег Верлан

16 березня, 2022