«Чілдрен кінофест» цього року пройде в онлайн режимі

Новини Вінниці / «Чілдрен кінофест» цього року пройде в онлайн режимі

Цього року VІIІ Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» відбудеться гібридному форматі не лише в офлайн-форматі, а й онлайн.

Цього року VІIІ Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» відбудеться гібридному форматі не лише в офлайн-форматі, а й онлайн.

Цього року у фестивалі прийняло участь 20 українських міст, серед яких і Вінниця. А сам він проходитиме на благодійних засадах - всі бажаючі зможуть відвідати його безкоштовно. Для цього потрібно зареєструватися перейшовши за посиланням https://childrenkinofest.com/ua/press/news/ .

Як зазначають організатори кінофестивалю частина фільмів -  найновіші європейські стрічки та світову кінокласику у Вінниці будуть показуватись у кінотеатрі «Родина» з 28 травня до 2 червня (перелік кінотеатрів буде оголошено в травні), частину – онлайн з 28 травня до 6 червня, на сайті www.online.childrenkinofest.com. Загалом покажуть сім фільмів, а після перегляду фільмів глядачам буде запропоновано оцінити свої враження.

Як зазначає Ілля Дядик, програмний директор Чілдрен Кінофесту:

«Я дуже радий, що в цьому році ми зможемо хоча б частково показувати фільми в кінотеатрах, і дуже сподіваюсь, що вже найближчим часом темні зали та великі екрани повернуться до нашого щоденного життя. Як і завжди, ми відібрали фільми для дітей та підлітків від 4 до 13 років, але закликаємо долучатися до переглядів цілими родинами, адже головною місією нашого фестивалю є розвиток якісного сімейного дозвілля. Цьогорічна програма насичена фантастичними пригодами, справжньою дружбою, спілкуванням з тваринами та навколишнім світом, але моєю улюбленою програмою є конкурс дитячих робіт, оскільки саме в ній ми можемо побачити перші роботи майбутніх зірок українського кіно», – каже Дядик.

Почесною амбасадоркою фестивалю у 2021 році стала співачка й авторка пісень Христина Соловій.

Фільмом-відкриттям Чілдрен Кінофесту в кінотеатрах стане фантастична анімаційна стрічка Анатолія Лавренішина «Віктор Робот», яка в цьогорічній конкурсній програмі представляє Україну. Картина вже відзначена Призом глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю та Премією «Кіноколо». Події фільму розгортаються в далекому майбутньому. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає.

У кінотеатрах будуть продемонстровані ще три картини з конкурсної програми. Серед них – відзначена Баварською та Німецькою кінопреміями родинна історична драма «Як Гітлер вкрав рожевого кролика». У стрічці йдеться про дев'ятирічну дівчинку, сім'я якої змушена тікати з рідної Німеччини після приходу до влади нацистів.

Французько-бельгійський фільм «Полі» розповість про пригоди двох друзів: дівчинки та поні, якого вона звільняє від життя в неволі. У справжню кіноподорож Данією відправить глядачів комедія «Хлопчик-гусак», найкраща дитяча стрічка 2020 року за версією Данської кіноакадемії.

Ще три фільми конкурсної програми будуть продемонстровані онлайн: нідерландська сімейна комедія «Джекі та Опієн», норвезька пригодницька документальна картина «Арктичні верблюди» та шведська фантастична стрічка «Самі в космосі».

На ретроспективному показі, який проходитиме в кінотеатрах та онлайн, глядачам фестивалю продемонструють пригодницький анімаційний фільм «Лисенятко Вук». Угорська стрічка, знята за мотивами дитячих оповідань Іштвана Фекете, побачила світ у 1981-му, а цього року відзначає своє 40-річчя. Саме Вук став натхненням для іміджу цьогорічного Чілдрен Кінофесту.

Онлайн буде продемонстровано фільм-закриття фестивалю – українську фантастичну пригодницьку стрічку «Фокстер & Макс» Анатолія Матешка, яка є минулорічним переможцем Чілдрен Кінофесту. Головний герой фільму, дванадцятилітній школяр Макс, знаходить балончик з нанофарбами і малює графіті собаки. Неочікувано малюнок оживає та перетворюється на пса-наноробота з суперможливостями.

У межах Чілдрен Кінофесту також буде показано (в кінотеатрах і онлайн) двадцять стрічок-фіналістів п'ятого конкурсу короткометражних фільмів, знятих дітьми. За традицією, переможців визначить журі українських кінематографістів: режисер-постановник фантастичного анімаційного фільму «Віктор_Робот» Анатолій Лавренішин, режисер драми «Додому» Наріман Алієв та письменниця, режисерка документального хіта «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірина Цілик. Глядачам показу також запропонують проголосувати та обрати переможця в номінації «Приз глядацьких симпатій». Фіналістів буде оголошено 19 травня.

Ірина Заіковата

18 травня, 2021