Чи безпечна вода у вінницьких криницях та водогонах? Оприлюднено результати досліджень

Новини Вінниці / Чи безпечна вода у вінницьких криницях та водогонах? Оприлюднено результати досліджень

На Вінниччині спеціалісти Держпродспоживслужби спільно з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування продовжують комісійні обстеження об’єктів водопостачання та водовідведення у населених пунктах. Як повідомляють у ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області, станом на 13 липня було проведено 1372 таких перевірки.

На Вінниччині спеціалісти Держпродспоживслужби спільно з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування продовжують комісійні обстеження об’єктів водопостачання та водовідведення у населених пунктах. Як повідомляють у ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області, станом на 13 липня було проведено 1372 таких перевірки.

Зокрема, обстежено 337 об’єктів централізованого та 1035 об’єктів децентралізованого водопостачання (громадських криниць). На 518 об’єктах, що становить 13 % від усіх перевірених, виявлялись порушення санітарного законодавства.

Основні порушення:

- на централізованих міських та локальних сільських водогонах потребує поновлення радіаційний паспорт (8 об’єктів); не огороджена зона санітарної охорони I поясу (5 об’єктів); не розроблені графіки проведення лабораторних досліджень (11 об’єктів); не проводиться лабораторний контроль (9 об’єктів); відсутні журнали обліку аварійних ситуацій (12 об’єктів);

- на об'єктах децентралізованого водопостачання частина громадських криниць не огороджені або потребують ремонту огорожі, відсутні кришки, потребують поновлення відра; не проводиться періодична очистка та дезінфекція громадських криниць; в 14 % перевірених криниць не здійснюється лабораторний контроль води.

За результатами обстежень керівникам підприємств та сільським головам підготовлено 45 приписів, 15 розпоряджень, 368 рекомендаційних листів щодо усунення виявлених недоліків, складено 23 протоколи про адміністративні правопорушення.

Було також проведено 59 комісійних обстежень об’єктів водовідведення та надано відповідні пропозиції. Порушення, що впливають на якість очищення стоків, виявлено в 32 випадках (54,2 %).

Під час перевірок фахівці для лабораторних досліджень відібрали 961 пробу питної води з централізованої мережі та 812 проб води з децентралізованих джерел водопостачання. По питній воді централізованого водопостачання відхилення виявлено в 81 дослідженні за мікробіологічними показниками, що становить 8,2% та в 47 дослідженнях по санітарно-хімічним показникам, що становить 4,8%. По воді децентралізованого водопостачання відхилення виявлено в 329 дослідженнях за мікробіологічними показниками, що становить 40 % та в 309 дослідженнях по санітарно-хімічних показниках, що становить 38%.

Із централізованої мережі міста Вінниці в поточному році, в період підготовки до відновлення роботи під час карантину дошкільних навчальних закладів, було відібрано 55 проб води. Із них 28 проб не відповідали вимогам за мікробіологічними показниками – виявлені загальні коліформи.

За результатами невідповідності якості води направлено два листи на адресу директора департаменту освіти Вінницької міської ради про необхідність вжиття заходів з доведення якості води до санітарних вимог. Після проведених заходів представлено результати повторних досліджень, якість води в яких відповідала санітарним вимогам.

Також, фахівцями Вінницького міського управління було відібрано 82 проби води з криниць громадського користування, з яких 54 не відповідали санітарним вимогам по мікробіологічним показникам, по санітарно-хімічним - 49.

У зв’язку з невідповідністю якості води направлено вісім листів на адресу директора департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради про необхідність проведення очистки та дезінфекції криниць, два листи на адреси настоятелів церков про необхідність дезінфекції криниць, сім листів на адресу Голови Асоціації органів самоорганізації населення м. Вінниці про необхідність доведення інформації щодо якості води до голів квартальних комітетів для інформування населення та один лист на адресу голови квартального комітету "Надія".

Вінницькому міському голові також направлено лист про якість води в децентралізованих джерелах водопостачання міста та сприяння в проведенні робіт з очистки та дезінфекції криниць. Відповідно до інформації департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради, підрядною організацією на замовлення вказаного департаменту вже проведено дезінфекцію всіх існуючих на балансі департаменту криниць.