Народними депутатками від фракції "Голос" Ольгою Стефанишиною та колишньою вынничанкою Олександрою Устиновою поданий на розгляд парламенту законопроект про підвищення доступності лікарських засобів для громадян. Однак, запропоновані парламентарками ініціативи можуть спровокувати імпорт неякісних та неефективних ліків, що ставить під загрозу здоров'я не лише вінничан, а й всіх українців.
Про це повідомляє "Обозреватель", автори законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення доступності лікарських засобів для громадян" (№2089) вважають, що компанія, розробивши один медичний препарат, оформляє на нього патент (авторське право) на строк до 20 років, а після закінчення дії вони це право продовжують, не даючи своїм конкурентам випускати аналоги, і на цьому заробляють гроші фармацевтичні компанії, українці ж платять більше.
Тому в наданому Стефанишиною та Устиновою документі пропонується наступне:
Ці заходи, на думку авторів проекту, призведуть до зниження цін на ліки в середньому на 20-30%.
"Але експерти кажуть прямо: законопроект не відповідає європейським міжнародним правилам. Якщо його приймуть, то в Україну будуть тоннами ввозити неякісні і головне - неефективні ліки. А це прямо ставить під загрозу всіх українців - від маленьких дітей до пенсіонерів", - пише "Обозреватель".
На думку видання, варто звернути увагу на термін "паралельний імпорт", яким фактично легалізовані неякісні препарати з третіх країн - Сенегалу, Конго, Гани, Малі, Індії, Китаю та інших.
"Справа в тому, що в тексті проекту ніхто не прописав, відповідають ввезені в країну ліки стандартам і нормам чи ні. Умовно кажучи - в таблетці "Аспірин" крейда або реальні лікарські засоби? Лікарі на цей рахунок кажуть прямо: “Фактично Україну планують перетворити у світове звалище неякісного дешевого непотребу. Законопроект 2089 лобіює інтереси великих міжнародних фірм", - підкреслюють журналісти "Обозревателя".