Чи заборонять чоловікам пересуватися Україною? У Залужного прояснили ситуацію, щоб зняти напругу

Новини Вінниці / Чи заборонять чоловікам пересуватися Україною? У Залужного прояснили ситуацію, щоб зняти напругу

Військовозобов'язані чоловіки можуть пересуватися Україною без отримання відповідних дозволів. Однак при зміні місця свого проживання вони повинні звернутися до відповідних органів.

Про це в коментарі РБК-Україна розповіла координаторка руху адвокатів Збройних сил України Євгенія Рябека.

Зазначимо, сьогодні в інфопросторі почала поширюватися інформація про те, що військовозобов'язаним заборонений виїзд із міста проживання без дозволу військкомату. При цьому першою, хто опублікувала цю інформацію стала Запорізька ОВА.

У Генштабі звернулись до громадян із роз'ясненням, що нібито під час воєнного стану такі обмеження можливі. У заяві посилаються на норму ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», який діє з 1992 року. Вона передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Таким чином Генштаб розробив порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП. Тобто треба отримати дозвіл на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час (відповідно з 24 лютого цього року). Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта.

Крім того, розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.

Це спровокувало хвилю негативних коментарів, адже чоловіки по справах виїжджають у сусідні громади доволі часто..

Є.Рябека пояснює, що в повідомленні Генерального штабу йдеться виключно про впорядкування обліку осіб, які змінюють саме місце проживання, місце реєстрації.

«Тобто це відбувається за тими законами, які в нас уже давно були ухвалені», - стверджує Рябека.

Таким чином, особа, яка змінює місце проживання, повинна була звернутися - на той час - у військкомат, а сьогодні - до центра військового комплектування - знятися з обліку і поїхати стати на облік в новому місці, що не являється новим правилом.

«Можливо, опублікований документ трохи незрозуміло виписаний. Але, дійсно, мета така - щоби впорядкувати цей облік, щоби наші центри комплектування мали певний порядок. Тобто це більше внутрішній документ, але спільнота тлумачить його так, як хто зрозумів», - припускає Рябека.

Пересуватися Україною без дозволів можна. Не йдеться про те, що для виїзду з міста, з області, з села до села чи з району до району треба брати дозвіл. 

«Ні. Мова йде про те, коли особа змінює місце проживання або місце реєстрації. Сьогодні ще будуть відбуватись певні наради, щоби юридично впорядкувати цей документ та внести поправки для того, щоби він був більш правильний. Ніхто не хоче зупинити економіку, бізнес. Тобто такої мети не ставилось», - підсумувала координатор руху адвокатів ЗСУ.

Олег Верлан

5 липня, 2022