Na Парижі

Для теплокомуненерго утричі піднімають вартість газу. Компенсувати витрати обіцяють, не уточнюючи коли

Новини Вінниці / Для теплокомуненерго утричі піднімають вартість газу. Компенсувати витрати обіцяють, не уточнюючи коли
Компанія «Нафтогаз Трейдинг» з 1 червня впроваджує нові тарифи на газ для всіх теплокомуненерго. Замість 8 гривень ціна піднімається до 29-и за кубометр. Тобто у 3,6 рази. Так, держава обіцяє компенсувати різницю, але наразі до реальних кроків справа не дійшла. Не відомо коли та як це відбуватиметься.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Про це повідомляють у підприємстві «Вінницяміськтеплоенерго».

«27 травня КП «Вінницяміськтеплоенерго» (ВМТЕ) отримало лист від газопостачальної компанії «Нафтогаз Трейдинг» з інформацією про встановлення нових цін на газ. З 1 червня теплопостачальні організації мають сплачувати за природне паливо понад 29 грн. за 1 куб м.

У зв’язку з цим, наступним кроком після такого рішення «Нафтогазу» має бути коригування тарифу на опалення та гаряче водопостачання, оскільки ціна на газ прямопропорційно впливає на його розмір», - йдеться у повідомленні.

Між тим в «Нафтогазі» запевняють, що підвищення цін для підприємств ТКЕ не вплине на тарифи для населення, адже їхнє зростання планується стримувати за рахунок міжнародної фінансової допомоги.

Тобто має бути механізм компенсації та реально виділені кошти, а не обіцянки. Відповідний законопроєкт «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення» Кабмін схвалив 10 травня, але його ще має затвердити Верховна Рада. А потім його мають виконувати.

Законопроєкт, серед іншого, передбачає запровадження мораторію на підвищення цін на природний газ і тарифів на теплову енергію та супутні послуги. Водночас частину міжнародної фінансової допомоги для України пропонується спрямувати на компенсацію різниці між економічно обґрунтованими і поточними тарифами, зокрема для ТКЕ.

«Разом з тим підвищення ціни на газ планується з 1 червня, а механізм підтримки теплопостачальних підприємств досі не затверджений у такому контексті, як було анонсовано центральними органами влади.

Тому КП «Вінницяміськтеплоенерго» наразі очікує на прискорення прийняття відповідних рішень, оскільки це напряму впливає на спроможність підприємства надавати свої послуги своїм споживачам», - зазначають у вінницькому підприємстві.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї