До 30 вінницьких шкіл готові відчинитися для бажаючих навчатися очно

Новини Вінниці / До 30 вінницьких шкіл готові відчинитися для бажаючих навчатися очно

У Вінниці триває підготовка до безпечного навчального процесу. Наразі у 30 вінницьких закладах середньої освіти існують укриття, де у разі потреби можна перечекати повітряну тривогу. На завершальному етапі облаштування цих підвальних приміщень. Про це на брифінгу у Вінницькій міськраді повідомили журналістам.

Позиція Міністерства науки та освіти та міськради полягає у тому, щоб діти батьки яких вважають за потрібно навчатися у класах, мали таку змогу. Якщо віддають перевагу онлайн – педагоги забезпечать дистанційну форму…

«Відповідно до того, як визначаться батьки, сформуємо навчальні плани… Укриття – це колишні підвали. У кожному приміщенні зроблено капітальний чи поточний ремонти. Батьки допомагали фізично. Ніхто ніяких грошей на облаштування укриття з них не брав», - пояснила заступниця міського голови Галина Якубович.

Хоча поставлено завдання облаштувати укриттями всі школи, на сьогодні власні приміщення мають лише 30 з 44 міських закладів. Щодо решти, то адміністрації ведуть діалог з власниками приміщень, розташованих по сусідству, щоб там можна було перечекати повітряну тривогу. Теоретично безпечними такі школи вважатимуться лише під підписання відповідних угод про місце для евакуації.

«Але навіть в існуючих шкільних підвалах, в яких облаштовані укриття, можуть бути розміщені лише 49% учнів. А треба ще місце для педколективу… Тому до 1 вересня ми сформуємо класи таким чином, щоб усі діти, які перебуватимуть у закладі, були у безпеці», - зазначає директорка департаменту освіти міськради Оксана Яценко.

У Вінниці на обліку було 46 тисяч дітей шкільного віку. За приблизними підрахунками 6 тисяч з них виїхало в інші регіони чи за кордон. У той же час до Вінниці переїхали 11 тисяч дітей шкільного віку з інших регіонів.

Наприкінці липня департамент освіти ініціював опитування батьків щодо майбутнього формату навчання їхніх дітей – очного чи дистанційного. За результатами моніторингу 83% висловилися за онлайн, а 17% виявили бажання, щоб діти відвідували школу.

Перед початком навчального року у батьків знову запитають, і на підставі результатів саме цього опитування формуватимуть класи.

«Вже сьогодні розуміємо, що стикнемося із ситуацією, коли кілька дітей з класу будуть ходити на заняття. Тому і класи будемо об’єднувати, і переводити дітей, закріплених до певної школи, у найближчу територіально», - уточнила Оксана Василівна.

Що треба буде зробити батькам?

«Якщо вони віддають перевагу офлайн-навчанню дитини, то мають заповнити відповідну форму до 1 вересня. На онлайн-навчання цього робити не треба, можна лише повідомити класного керівника, що дитина буде навчатися, адже в окремих випадках сім’ї залишили місто, і влаштували дітей в інших закладах, тому педагогам бажано про це знати», - додала директорка департаменту.  

Яким буде навчання з початком опалювального сезону? Г.Якубович запевнила, що вже зараз за бюджетні кошти купуються обігрівачі, генератори.

«За місяць прилади будуть у закладах», - зауважила Галина Анатоліївна, адже урядовою постановою дозволили фінансувати ці витрати лише 2 серпня.

Також деяким батькам, особливо першокласників, мабуть, цікаво, чи сподіватися на «Перший дзвоник»? За словами О.Яценко, такі питання вирішує кожна школа самостійно, але, на її думку, свята краще відтермінувати на час після перемоги.        

Ігор Заіковатий

19 серпня, 2022