Доньці полеглого воїна з Вінниччини придбали квартиру за державні кошти

Новини Вінниці / Доньці полеглого воїна з Вінниччини придбали квартиру за державні кошти

На Вінниччині 23-річній доньці загиблого учасника бойових дій держава придбала квартиру. Ключі від нового помешкання Тетяні Гриців з Козятина сьогодні, 10 вересня, вручив голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.

На Вінниччині 23-річній доньці загиблого учасника бойових дій держава придбала квартиру. Ключі від нового помешкання Тетяні Гриців з Козятина сьогодні, 10 вересня, вручив голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.

Як повідомляють у пресслужбі ОДА, придбати однокімнатну квартиру в селі Агрономічне Вінницького району дозволила грошова компенсація в розмірі 610,7 тисячі грн.

Молодша сестра Тетяни – 18-річна Марія, також отримала право на грошову компенсацію та перебуває в черзі на її отримання.

Загалом цього року з державного бюджету для грошової компенсації на придбання житла Вінницькій області виділено 12,6 млн грн. Гроші отримали дванадцять сімей, з них три родини загиблих учасників бойових дій та дев’ять сімей осіб з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ групи.

Тетяна Гриців перебувала на квартирному обліку із 2016 року. Однак, шлях до отримання житла був сповнений перепон і тривав майже чотири роки. Комісія з питань забезпечення житлом Козятинської міської ради ставила під сумнів правомірність призначення грошової компенсації доньці загиблого.

Мати Тетяни Олена Сідлецька, у зв’язку із численними відмовами міської комісії у призначенні грошової компенсації, торік звернулася до голови облдержадміністрації та до Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА на особистому прийомі.

З вересня 2019 року питання перебувало на особистому контролі у першого заступника голови ОДА Наталі Заболотної та профільного управління у справах ветеранів Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА. Лише після особистої участі представників Департаменту у засіданні міської комісії 24 жовтня 2019 року прийняли рішення щодо призначення їй грошової компенсації.

Наразі Тетяна Гриців перебуває в активному пошуку роботи, за фахом вона – художниця і дизайнерка.

Загалом, за 2016-2019 роки в рамках державної програми забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей житло придбали 85 сімей (45 сімей загиблих та 40 сімей осіб з інвалідністю) на загальну суму 62,8 млн грн.

Сьогодні на квартирному обліку в органах місцевого самоврядування перебуває 54 сім’ї, з яких 15 сімей загиблих учасників бойових дій.

Сергій Маламура

10 вересня, 2020