Екскерівнику поліції Вінниччини Шевцову повідомили про держзраду: готував для ФСБ «план» терактів проти мирних жителів України

Новини Вінниці / Екскерівнику поліції Вінниччини Шевцову повідомили про держзраду: готував для ФСБ «план» терактів проти мирних жителів України

Служба безпеки України зібрала беззаперечні докази вини агента фсб. Поплічником ворога називають колишнього очільника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Антона Шевцова, який з 2016 року перебуває у тимчасово окупованому Севастополі та набув громадянство РФ.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

«Він за власної ініціативи сприяв спецслужбі рф у проведенні розвідувально-підривної діяльності проти України.

Свої «рекомендації» щодо розхитування внутрішньо-політичної обстановки в нашій державі він також передавав обвинуваченому в держзраді колишньому нардепу Володимиру Сівковичу», - йдеться у повідомленні.

Встановлено, що саме Шевцов після повномасштабного вторгнення особисто розробив для ФСБ РФ так званий «План щодо проведення диверсійної роботи на території України». Куратором цього «проєкту» було призначено співробітника 5-ї служби фсб Косенка М.Ю.

Цей «документ» передбачав проведення агресором серії вибухів на об’єктах цивільної інфраструктури в різних регіонах нашої держави.

Відповідно до розробленого «сценарію» після терактів мали відбутись показові затримання «винних» та публічно пролунати сфабриковані звинувачення у їх причетності до руху опору.

Усе це планували широко оприлюднювати в інформпросторі через основні рупори Кремля та підконтрольні Телеграм-канали.

Таким чином, окупанти планували дискредитувати Україну на міжнародній арені та спробувати виправдати окупацію частини території нашої держави.

«Крім того, Шевцов, із залученням відомого прокремлівського пропагандиста, розробив медіапроєкт із псевдопошуку «українських військовополонених». У такий спосіб ворог хотів створити передумови для вербування родичів українських захисників, а також дискредитації політичної та військової влади нашої держави. Вказаний проєкт було затверджено куратором з фсб Косенком М.Ю. та його керівництвом», - зазначають у СБУ.

Також агент Шевцов надавав своїм кураторам з ФСБ інформацію про колишніх українських правоохоронців, яких пропонував залучати до розвідувально-підривної діяльності проти України. Окрему увагу людина, яка вчергове підозрюється у держзраді, приділяв збору даних щодо обсягів та шляхів надходження в Україну міжнародної військової допомоги.

Для цього експоліцейський намагався сформувати власну мережу інформаторів у різних регіонах України. Серед основних «кандидатів» розглядав колишніх працівників розформованої міліції, яких звільнили з органів внутрішніх справ у 2014 році.

Понад вказане, Шевцов подав на розгляд керівництва 5-ї служби ФСБ пропозиції щодо створення т.зв. «Першого українського добровольчого корпусу» з полонених українських військовослужбовців.

Наразі співробітники СБУ поетапно задокументували злочини Шевцова і встановили коло осіб, залучених ним до протиправної діяльності.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили російському агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Тривають комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності.

Слідчо-оперативні дії проводили співробітники СБУ Вінницької області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Нагадаємо, для Шевцова – це не вперше. Коли він займав посаду очільника поліції Вінницької області, інкримінували участь у параді 9 травня 2014-го у Севастополі у георгіївською стрічкою. Навіть затримали при спробі перетнути кордон з Білоруссю. Однак Вінницький міськсуд відпустив затриманого, як тільки спливли 72 години.  У травні 2016 року прокуратура Вінницької області закрила кримінальне провадження за відсутністю складу злочину... Тепер Антона Валерійовича не затримали, тому слідчі і виклали у відкритий доступ усі матеріали.

Новини Вінниці / Екскерівнику поліції Вінниччини Шевцову повідомили про держзраду: готував для ФСБ «план» терактів проти мирних жителів УкраїниНовини Вінниці / Екскерівнику поліції Вінниччини Шевцову повідомили про держзраду: готував для ФСБ «план» терактів проти мирних жителів УкраїниНовини Вінниці / Екскерівнику поліції Вінниччини Шевцову повідомили про держзраду: готував для ФСБ «план» терактів проти мирних жителів УкраїниНовини Вінниці / Екскерівнику поліції Вінниччини Шевцову повідомили про держзраду: готував для ФСБ «план» терактів проти мирних жителів УкраїниНовини Вінниці / Екскерівнику поліції Вінниччини Шевцову повідомили про держзраду: готував для ФСБ «план» терактів проти мирних жителів УкраїниНовини Вінниці / Екскерівнику поліції Вінниччини Шевцову повідомили про держзраду: готував для ФСБ «план» терактів проти мирних жителів УкраїниНовини Вінниці / Екскерівнику поліції Вінниччини Шевцову повідомили про держзраду: готував для ФСБ «план» терактів проти мирних жителів УкраїниНовини Вінниці / Екскерівнику поліції Вінниччини Шевцову повідомили про держзраду: готував для ФСБ «план» терактів проти мирних жителів України
Макс Мельник

1 березня, 2023