Таку думку висловив голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко, який розповів наступне: “Зараз велика кількість обладнання ремонтується, й обіцяють, що до опалювального сезону все буде відремонтовано, тому дефіциту не повинно бути. Але буде залежати також і від суворості зими, щоб не виникало додаткового навантаження на енергосистему через низькі температури. Якщо зима буде поміркована, то у нас не повинно виникати аварійних режимів роботи та графіків постачань електроенергії”.
За його словами, вже багато обладнання “приведено у нормальний стан”.
“Не вдалося повністю поновити можливості зруйнованих теплових електростанцій, там серйозні руйнування, тож не все приведено до ладу, враховуючи наші реалії та брак коштів. Але енергосистема приведена у достатньо нормальний стан, який може забезпечити нам проходження осінньо-зимового періоду. Якщо не буде додаткових руйнувань”, – зауважив Дяченко.
Водночас він наголосив, що ворог усіляко намагатиметься завадити у підготовці до зими, тому не варто розслаблятися.
Коментуючи те, що минулої неділі вперше за тривалий час Україна експортувала електроенергію до Словаччини та Молдови, фахівець зазначив, що на вихідні виник профіцит у денному мінімумі, тож ми мали змогу продати електроенергію. Однак загалом Україна змушена імпортувати електроенергію через її дефіцит.
“Увечері того ж дня, коли підвищився попит, ми її знову імпортували у значно більших обсягах. Тому ця подія не є знаковою і робити з цього катастрофу також не варто. …Зараз величезна кількість блоків перебувають у ремонті, наприклад чотири блоки атомних станцій, а також багато блоків теплових електростанцій. Тому й виник дефіцит. …Коли всі блоки будуть введені в експлуатацію, можливо, також з’явиться спроможність у невеликих обсягах експортували електрику в певні періоди”, – сказав експерт.