![«Екстренка» Вінниччини отримала п'ять «швидких» / Новости Винницы и области / Інформаційний портал На Париже Новини Вінниці / «Екстренка» Вінниччини отримала п'ять «швидких»](/system/posts/covers/000/003/923/original/%D0%92%D1%96%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8F.%D1%88%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%BA%D1%96.jpg?1582577788)
Екстрена медична допомога Вінниччини отримала 5 «швидких». Три авто марки «Citroen» категорії «С» куплені за 8 мільйонів гривень з Державного фонду регіонального розвитку у співфінансуванні із Вінницькою обласною державною адміністрацією (1 млн. грн.). Ще 2 реанімобілі JAC регіон отримав від МОЗ в рамках надання гуманітарної допомоги Україні від Китайської народної республіки.
Загалом, для чіткої роботи системи екстреної допомоги Вінниччині потрібно мати ще майже сотню таких «швидких».
«Аби система екстреної допомоги працювала в комплексі, нам потрібно почати робити кроки, пов’язані з оновленням автопарку. Це - перші три реанімобілі, які ми отримали через Державний фонд регіонального розвитку у співфінансуванні з обласним бюджетом. Це лише перший крок. Сьогодні у нас є попередня домовленість з Міністерством охорони здоров’я і Кабінетом Міністрів України, тож сподіваємось, що Вінницька область попаде в експеримент, який буде реалізовуватись в декількох областях України. Він стосується побудови системи екстреної медичної допомоги. На це виділяється майже 1 млрд. гривень», - заначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій.
В реанімобілі класу «С» надається екстрена медична допомога. Там можна проводити оперативні втручання навіть під час руху. Авто оснащені апаратом штучної вентиляції легенів, є кардіомонітор, дефібрилятор, пневмоматрац, кисневі балони, інгалятори, щит, ноші.
За словами головного лікаря Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолія Пірникози, 66% раптово померлих людей «страждали» на серцево-судинні захворювання, відтак ці реанімобілі врятують сотні вінничан.