«Херсонський клин»: фіксуються всі ознаки розколу у Кремлі

Новини Вінниці / «Херсонський клин»: фіксуються всі ознаки розколу у Кремлі

Виведення російських військ з Херсона спровокувало ідеологічний розкол між провійськовими діячами («партією війни») і російським диктатором В.Путіним, що підірвало довіру прихильників до нього.

На це вказує у зведенні Інститут вивчення війни (ISW).

Військові аналітики відзначають, що Путіну все важче заспокоїти частину свого електорату через нездатність військових РФ досягти своїх максималістських цілей щодо повалення української влади і захоплення всієї України.

Путінські націоналістично налаштовані пропагандисти, такі як Соловйов, все частіше вимагають від Кремля та вищого військового командування повної відданості їхньому досягненню цілям в Україні. Соловйов навіть закликав до повної мобілізації та звільнення некомпетентних чиновників після втечі росіян з Херсону.

Як зазначає ISW, Путіну необхідно зберегти підтримку, і він, ймовірно, наказав деяким своїм пропагандистам придушити будь-яку критику російського виведення військ з Херсона, оскільки багато державних телевізійних новинних програм опускають або применшують наслідки виведення військ.

Більш того, пропагандисти намагаються відступ з Херсону затьмарити успіхами на Донбасі, адже подекуди там вони просунулись на 50-100 метрів.

Дедалі більші сумніви серед крайніх російських націоналістів щодо відданості Путіна російській ідеології знижують привабливість Путіна серед російських націоналістів.

Інститут також вказує на те, що російські чиновники схвалюють примусове вивезення дітей з окупованих територій України до Росії. Зокрема, загарбники зробили заяву про заплановане примусове переміщення понад 40 000 дітей Херсонської області до Росії. При цьому самі окупанти визнають системи догляду за українськими дітьми неналежними.

За оцінкою ISW, російське військове керівництво безуспішно намагається згуртувати мобілізованих з різними типами і рівнями кваліфікації та оснащення.

Основні висновки аналітиків ISW:

  • Російські офіційні особи все більше «нормалізують» незаконну депортацію тисяч українських дітей до Росії.
  • Російське військове керівництво намагається і не може інтегрувати спеціальні військові формування в більш згуртовані бойові сили в Україні.
  • Російські джерела стверджують, що українські війська продовжують контрнаступальні операції у напрямку Кремінної та Сватового.
  • Загарбники продовжували наступальні операції у напрямку Бахмута, Авдіївки та Вугледара.
  • Російські чиновники можуть намагатися уникнути виплат військовослужбовцям обіцяного грошового забезпечення.
  • Російські війська та окупаційні чиновники продовжують наражати на небезпеку мешканців та застосовувати до них заходи примусу.

Олег Верлан

13 листопада, 2022