Na Парижі

Кредит на аеровокзал і техніка на злітній смузі: вінничанам презентуватимуть початок реконструкції аеропорту

Новини Вінниці / Кредит на аеровокзал і техніка на злітній смузі: вінничанам презентуватимуть початок реконструкції аеропорту
У найближчі дні влада області та міста презентуватимуть перші зрушення в аеропорті «Вінниця». Є щонайменше дві підстави. Перша – міськраді виділили кредит для реконструкції будівлі аеровокзалу. Друга – маріупольська компанія «Альтком» почала роботи на злітно-посадковій смузі.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Про все по черзі. Державний «Укрексімбанк» надав згоду щодо виділення Вінницькій міськраді 300 млн грн. Кредит дозволить реконструювати будівлю аеровокзалу КП «Аеропорт «Вінниця».

Згідно з офіційним повідомленням установи, для поновлення злітно-посадкової смуги аеропорту передбачено фінансування з держбюджету, одночасно місто бере на себе зобов'язання модернізувати аеровокзал за рахунок коштів міського бюджету та банківської запозичення.

«Кредитування реконструкції вінницького аеровокзалу є лише частиною масштабного проекту участі банку в модернізації авіаційної галузі та інфраструктури. У цьому році також відновлена ​​ресурсна підтримка авіабудівних і авіаремонтних підприємств, розглядаються програми поставки техніки перевізникам на умовах лізингу», - зазначив глава правління «Укрексімбанку» Євген Мецгер.

Проте найбільшою проблемою для існування розвитку летовища є стара злітно-посадкова смуга, яка істотно обмежує можливості аеропорту в прийомі літаків класу Boeing 737-800 і Airbus-320. А саме такі судна використовуються більшістю авіакомпаній.

Ще за часів прем'єр-міністра Володимира Гройсмана почали говорити про необхідність масштабної реконструкції аеропорту. У 2017-му на її початок вперше було виділено 200 мільйонів гривень, які не вдалося витратити за призначенням через колізію: будівля аеропорту, яке належить міській раді Вінниці, розташовувалася на землі, що належала військовим.

Рішення проблеми вдалося знайти в 2018-му. В кінці року на фінансування запланованої реконструкції передбачили трохи більше мільярда гривень. В цілому фінансування робіт прогнозувалося в обсягах близько 2,2 мільярда. Реконструювати смугу тодішня влада збиралася до кінця 2019 року.

Втрутилися вибори 2019-го, адже новий прем'єр Гончарук процес загальмував, а його наступник Шмигаль взагалі відмовився від фінансування.

Ситуацію змінив візит до Вінниці президента Зеленського. Очільник держави пообіцяв відновити фінансування, а місцева влада ухопилася за обіцянку. Як наслідок у Мінінфраструктури погодили виділення на реалізацію проекту реконструкції третину необхідних коштів - трохи більше 600 мільйонів гривень.

Переможцем тендеру, який було проведено у 2019 році, на проведення реконструкції злітно-посадкової смуги аеропорту, було визнано маріупольську компанію «Дорожнє будівництво «Альтком».

Компанія-переможець взялася провести реконструкцію смуги» за 896 млн 800 тис. грн. Серед її «плюсів» досвід. «Альтком» працював в аеропортах Харкова та Львова, а також зробив зруйнований війною аеропорт імені Прокоф'єва в Донецьку. Також у «порт-фоліо» проекти у Туркменістані.

За контрактом за 27 місяців при сталому фінансуванні компанія має завершити роботи на летовищі. Хоча терміни нині річ не стабільна. Пандемія коронавирусу і відсутність коштів у бюджеті внесли в ці плани свої корективи. Перший транш у розмірі 135 млн гривень надійшов до казначейства тільки в середині вересня.

Часу до кінця року - катастрофічно мало. Тому тепер і дирекції аеропорту, і генпідряднику доведеться викладатися на повну, щоб за місяці, які залишилися до кінця року, провести підготовчі роботи, необхідні для того, щоб вже з січня приступити до основної частини проекту і встигнути завершити перший етап реконструкції до кінця 2022 року. Повна реконструкція аеропорту повинна закінчитися до 2025 року.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї