Легендарні марки воєнного часу: у Вінниці відкрили філателістичну виставку

Новини Вінниці / Легендарні марки воєнного часу: у Вінниці відкрили філателістичну виставку

У холі Вінницької міськради сьогодні, 15 грудня, відкрили виставку зразків філателії воєнного часу від Офісу туризму Вінниці, Укрпошти та Музею української марки ім. Якова Балабана. В експозиції представлені 50 різних марок, конвертів та поштових блоків. Їх можна оглянути тут до 29 грудня, після чого стенди перемістяться до Музею української марки.

Про це повідомляють у Вінницькій міськраді.

Виставка є однією зі складових спільного проєкту Міжнародного благодійного фонду «Музей української марки ім. Якова Балабана» та КП «Офіс туризму Вінниці», який здобув перемогу в конкурсі грантів «Сила в ресурсі», що реалізується Фондом громади «Подільська громада» за фінансової підтримки Global Fund for Community Foundations.

Колекція складається із 3 частин: поштові марки воєнного часу (серед яких – легендарна марка з російським воєнним кораблем, пес Патрон та серія, присвячена ЗСУ), ексклюзивні марки Міста ідей, а також примірники історичних марок із фондів Музею ім. Я. Балабана.

Укрпошта з початку війни випустила вже понад 20 марок і блоків, присвячених воєнній тематиці. Ці поштові знаки відображають боротьбу українців за власну свободу на різних етапах війни з агресором, починаючи з героїчної оборони острова Зміїний та затоплення крейсера «Москва». Багато з них народилися завдяки національним голосуванням серед робіт дорослих та юних художників. Завдяки цьому прориву влітку 2023 року Укрпошта отримала почесні відзнаки найавторитетнішої галузевої премії у сфері поштової та експрес-доставки «World Post & Parcel Awards 2023» відразу в трьох категоріях: «Філателістична кампанія року», «Поштовий оператор» та в спеціальній номінації «Лідер галузі».

З жовтня 2022-го року Офіс туризму Вінниці започаткував власні серії ексклюзивних марок Міста ідей, щоб підкреслити незламність вінничан, а також підтримку міжнародних партнерів. На сьогодні поціновувачі філателії побачили уже 10 вінницьких марок, зокрема з іконічним бойовим гусаком-льотчиком та присвятами містам-побратимам Вінниці.

Музей української марки ім. Якова Балабана, який виступив з ініціативою зібрати колекцію марок воєнного часу в новій виставці, знайомить з понад столітньою історією українських поштових знаків. Вже з 22 грудня щоп’ятниці та щосуботи охочі вінничани й туристи зможуть оглянути найбільш репрезентативну експозицію марок воєнного часу у залах музею за адресою Соборна, 26, де також експонуються марки-гроші, марки з «подільським» тризубом, поштово-благодійні марки для допомоги голодуючим, марка «Карпатська Україна» з історичним штемпелем та багато іншого.

Офіс туризму Вінниці та Укрпошта також пропонують усім охочим відправляти вітальні листівки з Вінниці до зимових свят рідним та друзям, проставляючи спеціальний штемпель постійної дії «Місто ідей» – він доступний у магазині філателії на відділенні №50 за адресою вул. Соборна, 8.

Олеся Рудницька

15 грудня, 2023