Мін'юст хоче конфіскувати Вінницький авіазавод та Мотор-Банк В'ячеслава Богуслаєва

Новини Вінниці / Мін'юст хоче конфіскувати Вінницький авіазавод та Мотор-Банк В'ячеслава Богуслаєва

Якщо ВАКС задовольнить позов, то держава отримає корпоративні права на 100% страхової компанії «Мотор-Гарант», Вінницький авіазавод, ТОВ «Вертольоти МСБ», «Мотор-Банк», 74% фірми «Жекон», тощо.

Як повідомила прес-служба Міністерства юстиції, Департамент санкційної політики подав до Вищого антикорупційного суду позов про застосування санкції у вигляді стягнення активів до В'ячеслава Богуслаєва, колишнього президента заводу «Мотор Січ», та Петра Кононенка, гендиректора російської компанії «Борисфен».

Страховик «Мотор-Гарант» наприкінці грудня втратив всі ліцензії на надання фінансових послуг через санкції проти Богуслаєва, а «Вінницький авіазавод» вже де-факто перебуває під контролем держави і передано в управління раніше націоналізованій «Мотор Січ».

Що ж до «Мотор-Банку», то його, у разі конфіскації, потрібно буде передати до Фонду гарантування вкладів.

Крім цього, у Богуслаєва та Кононенка збираються конфіскувати:

  • понад 30 об'єктів нерухомого майна (житлових та нежитлових приміщень, земельних ділянок);
  • кілька сотень мільйонів гривень;
  • майнові права, зокрема на бренди (Богуслаєву належить, наприклад, старий логотип ФК "Металург Запоріжжя");
  • вогнепальну зброю.

Нагадаємо, В'ячеславу Богуслаєву наприкінці жовтня 2022 року повідомили про підозру за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та ст. 111-2 (допомога державі-агресору), йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

У лютому 2023 року стало відомо, що Богуслаєву також інкримінували сприяння терористичній діяльності (ст. 258-3 КК України) через роботу філії підприємства у Сніжному в умовах окупації.

Олег Верлан

23 січня, 2024