Митрополит Вінницький і Барський Симеон звернувся до подільської пастви з приводу агресії, яку чинить проти України Російська Федерація

Новини Вінниці / Митрополит Вінницький і Барський Симеон звернувся до подільської пастви з приводу агресії, яку чинить проти України Російська Федерація

Всечесні, отці, дорогі брати і сестри!

В ці важкі дні, коли проти України здійснюється зухвалий акт агресії, коли ворог, який називає себе «братнім народом», стоїть на кордонах нашої країни, «рикаючи, наче лев, i шукає, кого б пожерти» (1 Пет. 5,8), коли Кремль захоплює українську територію, на якій з його волі і за його підтримки ось уже вісім років палає полум’я війни, коли агресор ухвалює рішення про застосування своїх збройних сил за межами Російської Федерації, Православна Церква України звертається до усіх українців зі словом підтримки і з закликом до єднання та захисту України від російської агресії. З вуст Предстоятеля нашої Церкви Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія ми чуємо слова про необхідність боротися за українську державність, підтримувати збройні сили та всіх наших захисників. Ми чуємо заклик до молитви за перемогу і справедливий мир.

У цей час і я, як архіпастир, який покликаний піклуватися про доручену мені Богом паству, хочу звернутися, насамперед, до православних подолян, а також до всіх вінничан та жителів нашого подільського краю, бо сьогодні усіх нас, незалежно від конфесії та церковної юрисдикції, об’єднує любов і біль за Україну.

В наш спільний дім прийшла біда. Російський агресор направив свою зброю на нас. Він заздрить нашій незалежності і прагненню до свободи. Як фараон Мойсея хоче він повернути український народ у імперські тенета неволі. Сильний ворог нападає на нас, але Бог не в силі і не в кількості зброї, а в правді. А правда за нами, бо ми боронимо свою землю і свої кордони.

Ми віримо, що все у світі відбувається з волі Божої. І спокуси, і випробування, які бувають у житті як окремої людини, так і в житті народу, є попущенням Божим і посилаються іноді як покарання. Але часто випробування стають й горнилом, в якому загартовується людський дух, очищуються думки і наміри, міцніє любов, розквітають чесноти: жертовність, милосердя, братолюбність. Для України і українців сьогоднішнє випробування – це, насамперед, можливість, яку дає Господь для об’єднання, переосмислення цінностей, прояву відповідальності один за одного і за усю країну. Історія світу твориться Богом спільно з людьми, яким Він цей світ довірив. Історію України Господь творить також у співробітництві із нами. І від наших вчинків багато в чому залежить майбутнє України, наших дітей і онуків, які будуть жити у ній. Для цього нам потрібно згуртуватися перед зовнішньою загрозою, об’єднати думки і зусилля і достойно пройти це випробування.

Ми знаємо, що Бог не посилає спокуси і випробування, які би перевищили сили людські. Я хочу нагадати вам слова апостола Павла, котрий писав: «Вас спiткала спокуса ніяка iнша, тiльки людська; i вiрний Бог, Який не попустить вам, щоб ви були спокушенi бiльше, нiж можете, але разом із спокусою дасть i полегшення, щоб ви могли перенести. (1 Кор. 10, 13). Віримо, що так і буде, що Бог проведе нас і через цю спокусу і зробить сильнішими.

Утiшайтесь надiєю; в скорботах будьте терплячі; в молитвi постiйнi; (Рим. 12,12) – навчає нас Святе Письмо. Для того, щоби допомога Божа нашій країні не забарилася, потрібно усім християнам посилити свої молитви у цей непростий час. Тому я закликаю вас, моя паство, і усіх людей доброї волі, які люблять Україну, у ці дні додавати до своїх щоденних ранішніх і вечірніх молитов псалом 90 «Хто живе під охороною Всевишнього» а також молитви за Україну, за наших воїнів, за перемогу правди й справедливий мир, які благословило до читання Священноначалля нашої Церкви. До цих молитов додавайте власні молитви від всього серця за українське військо, за бійців територіальної оборони, у яку пішли багато з вас, а також ваших друзів, рідних, близьких, щоби захистити рідний дім, рідний край і всю Українську, благословенну нам Богом, землю.

Особливо хочу наголосити на необхідності парафіянам гуртуватися навколо своїх храмів, відвідувати їх частіше, свідчити Богові, що в кожному нашому храмі постійно тепляться живі свічки наших сердець, які горять любов’ю до Бога, до наших ближніх і до Батьківщини.

Перед лицем зовнішньої загрози пильнуйте міжконфесійний і міжнаціональний мир. Як сказано у зверненні нашого Предстоятеля Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, Православна Церква України закликає не допускати насильства проти майна громад Московського Патріархату в Україні чи прихильників Російської Православної Церкви. Якщо ви є свідками конкретних протиправних дій в інтересах агресора, зокрема прикритих і релігійними гаслами – дійте за законом, звертайтеся до правоохоронців, не піддавайтеся на провокації. Ворог лише шукає приводу для виправдання своєї агресії – наше спільне завдання в тому, щоби зруйнувати його задуми.

Нехай же Божою силою будуть зруйновані усі підступи агресора, як внутрішні, так і зовнішні, і нехай кожного з нас, хто бореться за правду і не зазіхає на чуже, а відстоює свою, Богом дану державу і благословенну Господом незалежність, надихають біблійні слова, якими я хочу завершити своє звернення: «Зі мною Господь, як сильний ратоборець; тому гонителі мої спіткнуться і не здолають; сильно осоромляться, тому що чинили нерозумно; посоромлення буде вічне, ніколи не забудеться. Господи сил! Ти випробовуєш праведного і бачиш нутрощі і серце. Нехай побачу я помсту Твою над ними, бо Тобі довірив я діло моє. (Єрем. 20,11-12).

СИМЕОН, митрополит Вінницький і Барський

admin

23 лютого, 2022