На другий рік війни: Міноборони нарешті повертається до українських розробок систем ППО

Новини Вінниці / На другий рік війни: Міноборони нарешті повертається до українських розробок систем ППО

Після заміни керівного складу Міноборони, відомство повертається до теми власного виробництва систем ППО. Ще у 2021 році державне КБ «Луч» пропонувало оборонному відомству фінансувати розробку трьох комплексів, але отримало відмову.

Про це в ефірі «Еспресо» нагадав директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

«Розвиток протиповітряної оборони залишається вкрай важливим напрямком. І коли ми говоримо про власні спроможності ЗРК, то це головно ініціативи від державного КБ «Луч», яке ще у 2021 році пропонувало Міноборони три комплекси. Один з цих комплексів був з дальністю до 10 км, другий – до 30 км, а третій – близько до 100 км. Ці комплекси середньої та великої дальності могли бути готові впродовж двох років при фінансуванні десь $40 млн. Це говорив гендиректор КБ «Луч» Олег Петрович Коростельов», - зауважив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express.

Він додав, що на той час Міністерство оборони не знайшло б гроші на ці проєкти.

«А зараз ми бачимо, що оборонне відомство повертається до цих проєктів. Щодо комплексу "Корал", то це ЗРК з дальністю дії до 30 км з новою ракетою. А комплекс з більшою потужністю до 100 км має іншу назву і там дійсно передбачається варіація боротьби з балістичними цілями противника», - пояснив Сергій Згурець.

За його словами, наразі «треба сконцентруватися, аби забезпечити безпеку - створення цих ЗРК і нову кооперацію».

«Нагадаю, що 6 грудня буде зустріч в США, куди їдуть наші оборонні компанії для того, щоб провести другий формат зустрічі з американськими партнерами для створення і посилення оборонно-промислової кооперації. Сподіваюся, що допомога США за певними напрямками зараз буде вкрай корисна для пришвидшення у тому числі й національних проєктів зі створення ЗРК», - резюмував Згурець.

4 грудня, 2023

Популярні новини