На Вінниччині лісівники перерахували диких тварин: кількість лисиць значно перевищує норму

Новини Вінниці / На Вінниччині лісівники перерахували диких тварин: кількість лисиць значно перевищує норму

За сталою традицією наприкінці зими та початку весни лісівники Вінниччини звітують про завершення обліку тварин у мисливських угіддях області та повідомляють, скільки якої живності існує.

За сталою традицією наприкінці зими та початку весни лісівники Вінниччини звітують про завершення обліку тварин у мисливських угіддях області та повідомляють, скільки якої живності існує.

Як зазначають у пресслужбі Вінницького ОУЛМГ, головне завдання щорічного «зимового перепису» – порахувати кількість тварин з похибкою у 5%, щоб визначити об’єктивні ліміти на добування мисливських тварин у наступному році та знати загальну картину видового та кількісного складу фауни мисливських угідь кожного держлісгоспу.

Так от, на початку 2021 року в області налічується 87 голів оленя європейського, 307 – оленя плямистого, 107 - зубра європейського, козулі - 4842 голів. У вольєрному господарстві лісгоспів мешкає лань європейська (81 голова), муфлони (45 голів). Ланей розводять дашівські, бершадські, гайсинські лісівники, муфлонів - дашівські, бершадські, могилів-подільські лісівники.

Нарахували цього року 877 голів кабана, 5804 - зайців-русаків, 781 голову куниці лісової, 94 - куниці кам’яної, 479 - тхора лісового, 863 борсуків, 147 видр, 471 білку та 86 бобрів. Розширюється ареал проживання та збільшується кількість червонокнижного кота лісового – цього року їх зафіксували 25 особин.

У лісових угіддях Крижопільського та Гайсинського лісгоспів зафіксували 215 голів фазана звичайного. Саме ці підприємства не лише розводять у фазанаріях, а й відпускають у природу «царського птаха». Нарахували 6723 особин сірої куріпки в угіддях Тульчинського ЛМГ.

Цього року зафіксували 31 вовка, продовжує зростати кількість лисів – їх вже 342. Чисельність цих хижаків контролюється згідно санітарно-ветеринарних норм і здійснюється постійний моніторинг відповідними працівниками державної лісової охорони та єгерськими службами держпідприємств ВОУЛМГ. Лисиці та вовки є серйозною загрозою для молодняка козуль, зайців та інших диких тварин. Надходять дані про напад вовків і на свійських тварин і небезпечні як переносники сказу. Щільність лисиці останніми роками перевищує норму практично по всій Україні.

Новини Вінниці / На Вінниччині лісівники перерахували диких тварин: кількість лисиць значно перевищує нормуНовини Вінниці / На Вінниччині лісівники перерахували диких тварин: кількість лисиць значно перевищує нормуНовини Вінниці / На Вінниччині лісівники перерахували диких тварин: кількість лисиць значно перевищує нормуНовини Вінниці / На Вінниччині лісівники перерахували диких тварин: кількість лисиць значно перевищує нормуНовини Вінниці / На Вінниччині лісівники перерахували диких тварин: кількість лисиць значно перевищує норму
Олеся Рудницька

18 березня, 2021