На Вінниччині молитовні «записки» можна буде подати через Viber, Whatsapp або sms-кою, пожертву передати на картку банку

Новини Вінниці / На Вінниччині молитовні «записки» можна буде подати через Viber, Whatsapp або sms-кою, пожертву передати на картку банку

На Вінниччині клірики офіційно повідомили про перенесення поминальних днів на початок червня. Таке рішення було прийнято на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося напередодні святкування Пасхи Христової.

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

На Вінниччині клірики офіційно повідомили про перенесення поминальних днів на початок червня. Таке рішення було прийнято на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося напередодні святкування Пасхи Христової.

Зокрема, було вирішено:

- обмежити доступ громадян до кладовищ у період з 20 квітня по 03 травня 2020 року, окрім здійснення обрядів поховання;

- припинити рух транспорту до кладовищ, крім вантажних автомобілів, спецтехніки та транспорту задіяного в обрядах поховання.

Зазначені заходи пов’язані із необхідністю в період пандемії уникнути скупчень людей на кладовищах в поминальні дні, які, за традицією, розпочинаються в Україні в першу неділю після свята Пасхи (цього року перша неділя припадає на 26 квітня).

В зв’язку із цим обласною владою було ухвалено перенесення поминальних днів з 25-26 квітня на Троїцьку поминальну суботу (6 червня 2020). Це рішення було прийнято на основі консультацій з представниками різних релігійних конфесій.

Клірики зазначають, що Священний Синод Православної Церкви України ще 9 квітня ухвалив перенести відвідання священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенести на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня).

Однак в умовах карантину, коли навіть Пасху ми святкували вдома, приєднуючись до спільної молитви через телетрансляції, нам не слід порушувати санітарних вимог і приписів влади, які направлені на якомога скоріше подолання пандемії.

Тому просимо вас у ці поминальні дні піднести молитви за своїх спочилих родичів вдома, бо саме молитва їм потрібна найбільше, та потурбуватися про те, щоби їхні імена пом’янули під час Божественної літургії та панахиди в неділю, 26 квітня, та у вівторок, 28 квітня, коли за церковним Уставом буде правитися заупокійне богослужіння. Для цього заздалегідь подайте записки з іменами своїх спочилих родичів у ваш храм або, якщо передбачена така можливість, перешліть їх своїм священикам за допомогою засобів зв’язку та Інтернету.

З часом, коли карантинні заходи будуть пом’якшені, ви зможете відвідати кладовища та піднести молитву біля могил своїх рідних і близьких. Також ви зможете приєднатися до молитви, яка буде звершуватися священниками 6 червня, згідно рішення Синоду Православної Церкви України.

Зазначимо, що Митрополит Епіфаній закликає помолитися за спочилих рідних і близьких удома, а записки за упокій подати онлайн.

Спасо-Преображенський кафедральний собор м. Вінниці ПЦУ надає парафіянам можливість подачі записок онлайн під час карантину. Для цього вірянам потрібно заповнити google forms. Зробити це можна за посиланням. https://forms.gle/dfVmirpcieoY6L9KA

Або безпосередньо на сайті Вінницько-Барської єпархії. https://bit.ly/2yxSrM2

Також залишається можливість подати записки за номером +38(098)3189964 у viber, whatsapp або за допомогою sms.

До речі така практика існує в деяких європейських країнах, зокрема у Швейцарії.Там навіть не під час карантинулюди через інтернет надсилали некрологи, "замовляли" молитви.

Щодо пожертв, то як повідомляють у єпархії, їх можна перерахувати на картку Приватбанку: 5363 5420 1055 9335 Воєвода О.В.

Втім, зазначимо, що представники трьох єпархій УПЦ МП, які розташовані на Вінниччині, традиційно ігнорують засідання та не підтримують рішення інших священослужителів. Тому у Московському патріархаті обмежень щодо відвідин кладовищ не існує.

NaПарижі писав про те, що в Жмеринці госпіталізовано 93-річну жінку, яка ходила до храму.

Марина Карабай

23 квітня, 2020