Na Парижі

На Вінниччині на півтора місяця заборонили ловити раків

Новини Вінниці / На Вінниччині на півтора місяця заборонили ловити раків
З 15 серпня до 30 вересня на території Вінницької області діятиме заборона на вилов раків.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області.

«Заборону встановлено з метою збереження та охорони популяції раків у період їх природного відтворення. Саме у цей час десятиногі розмножуються та виношують ікру для подальшого потомства», - вказують у відомстві.

За вилов раків під час заборони на порушника може чекати адміністративна відповідальність як за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф – 170 грн), так і за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф – від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів). Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 КК України.

«Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується збитки у розмірі 3 332 грн за кожного виловленого рака. Браконьєрський вилов активно сприяє зменшенню природних запасів раків. Тому звертаємося до громадян з проханням бути відповідальними та не нехтувати даною забороною, адже від того, як пройде процес відтворення, залежить популяція раків у водоймах», – йдеться у повідомленні.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї