На Вінниччині повідомили про підозру лісникові, який розорав 14 га заповідника під «власне» мисливське угіддя

Новини Вінниці / На Вінниччині повідомили про підозру лісникові, який розорав 14 га заповідника під «власне» мисливське угіддя

Працівники ДБР повідомили про підозру майстру лісу Ямпільського лісництва ДП «Жмеринське лісове господарство», який знищив 14 гектарів екосистеми заказника державного значення на Вінниччині під створення «приватного» місця для полювання.

Як розповідають у пресслужбі Теруправління ДБР у Хмельницькому, на ввіреній йому для охорони території він без жодних дозволів розорав 14 гектарів лісу та посадив там озиму пшеницю. 

Зібраним урожаєм посадовець планував приманювати диких тварин та влаштовувати приватні полювання на них.

При цьому він знищив червонокнижні рослини, зокрема насадження дуба скельного, реліктові подільські горобини-береки, а також лікарські рослини – осоки парвської, осоки низької та ковили волосистої.

Також під час «засіву» лісник використав добрива, що пошкодило ґрунт та унеможливило відновлення заповідної екосистеми.

Майстер лісу підозрюється в умисному знищені території, взятої під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду (ч. 1 ст. 252 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років.

Вирішується питання щодо відсторонення особи від посади, а також вживаються заходи щодо відшкодування завданих збитків державі.

Процесуальне керівництво здійснює Вінницька обласна прокуратура.