Na Парижі

На Вінниччині шукають експонати та благодійників для створення музею народних ремесел та стародавнього побуту Поділля

Новини Вінниці / На Вінниччині шукають експонати та благодійників для створення музею народних ремесел та стародавнього побуту Поділля
У селі Печера Вінницької області Центр ремесел «Дунстан» створює музей народних ремесел та стародавнього побуту Поділля. Експозиція музею буде представлена в українській сільській хаті початку 20-го століття. Тому організатори шукають експонати та благодійників, які допоможуть втілити усі задумки.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Автори ідеї наголошують, що майбутні відвідувачі музею зможуть побачити експозицію, що розкриватиме різні аспекти життя мешканців Поділля ХІХ-ХХ століття. Серед експонатів – різноманітні інструменти та предмети народного побуту, які характеризують такі види діяльності як ткацтво, швацтво, хліборобство, землеробство, тваринництво, кулінарія, чоботарство, теслярство, гончарство та багато іншого.

Народні ремесла є невід’ємною частиною культури та побуту традиційного українського суспільства. Тому створення музею народних ремесел та стародавнього побуту Поділля має величезне значення для відновлення та збереження культурної пам'яті нації, як однієї з основних передумов існування народу.

«Для створення музею ми вже підібрали старовинну хату, яку плануємо реставрувати. Першими експонатами стануть 100-річна ніжна ступа, жорнова, діжки-довбанки та інструменти з народних ремесел, які, наразі, знаходяться у нашому центрі у селі Стадниця. Родзинкою музею буде справжня старовинна українська піч з лежанкою», - зазначив Сергій Десяк, засновник Центру ремесел «Дунстан».

Музей буде вирізнятися своєю інтерактивністю. Адже, експонати можна не лише подивитися, але і спробувати попрацювати інструментами які за сто років не втратили свого призначення.

Відвідування музею буде включено до культурно-пізнавального маршруту дивовижними селами Печера та Сокілець.

«Наразі, громадська організація «Немирівська спілка творчих ініціатив» у співпраці із Центром ремесел «Дунстан» працює над створенням культурно-пізнавального маршруту «Дивовижні села Печера та Сокілець. В глибину віків», який охопить щонайменше 12 локацій з об’єктами культурної спадщини різних історичних епох. Ми впевненні в тому що музей народних ремесел та стародавнього побуту у селі Печера стане цікавою та інтерактивною локацією цього маршруту особливо для шкільних груп», - прокоментувала ініціативу створення музею Ірина Кононова, голова ГО «Немирівська спілка творчих ініціатив».

Центр ремесел «Дунстан» з 2019 року реалізує проєкти із збереження та популяризації культурної спадщини та є організатором щорічного фестивалю ремесел, що регулярно займає високі рейтинги у переліку найкращих туристичних локацій не лише Вінниччини, але й України. З діяльністю центру можна ознайомитися на сайті - www.dunstan.org.ua

Що шукають для музею? Абсолютно все, що пов'язано із народними ремеслами та побутом мешканців Поділля ХІХ-ХХ століття. Організатори вдячні кожному, хто допоможе з експонатами та реставрацією приміщень для нашого музею.

З приводу співпраці та допомоги щодо створення музею просимо звертатися за тел. +380681710701 (Ірина Кононова)

Сподобалася стаття? Розкажи про неї