Na Парижі

На Вінниччині суд оштрафував командира військової частини за зберігання вдома боєприпасів

Новини Вінниці / На Вінниччині суд оштрафував командира військової частини за зберігання вдома боєприпасів
Командира однієї з військових частин Вінниччини визнано винним у порушенні правил поводження з боєприпасами. Офіцер має сплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривен.

Про це повідомляє пресслужба Вінницького апеляційного суду.

ВАС залишив у силі постанову Хмільницького міськрайонного суду, якою командира однієї з військових частин визнано винним у порушенні правил поводження з боєприпасами.

На судовому засіданні військовослужбовець пояснив, що дозвіл на зброю має, а десять пачок патронів калібру 7,62 міліметра зберігав удома без злого умислу. Мав нібито збивати ними «Шахедів».

Водночас із постановою суду першої інстанції не погодився. В апеляційній  скарзі просив скасувати її та через відсутність у його діях складу адмінправопорушення провадження у справі закрити. Зауважив, зокрема, що  протокол про адміністративне стягнення складено з порушенням КУпАП, а в матеріалах справи немає доказів стосовно перебування боєприпасів на обліку у військовій частині.

Однак апеляційний суд вважає: суд першої інстанції обґрунтовано визнав докази належними й допустимими. Зрештою, апеляційну скаргу військовослужбовця задовольнив частково. Постанову місцевого суду змінив лише у частині стягнення судового збору.

«Військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, звільняються від сплати судового збору під час розгляду в усіх судових інстанціях у справах, пов’язаних з виконанням військового обов’язку, а також під час виконання службових обов’язків», – роз’яснив ВАС у своїй постанові, звільнивши офіцера від сплати судового збору. В решті рішення місцевого суду залишив без змін.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї