Na Парижі

На Вінниччині та шести інших регіонах викрили підпільні осередки «компартії більшовиків»

Новини Вінниці / На Вінниччині та шести інших регіонах викрили підпільні осередки «компартії більшовиків»
СБУ знешкодила в Україні підпільні осередки «компартії більшовиків». Як виявляється вони існували у Києві, а також Харківській, Львівській, Дніпропетровській, Запорізькій, Вінницькій та Чернігівській областях. І це не жарт. Прихильники підконтрольній ФСБ РФ російській організації у місцевих «філіях» намагались брати активну участь у проведенні підривної діяльності проти України.

Про це повідомляє управління СБ України у Вінницькій області.

У результаті спецоперації у Києві та ще шістьох регіонах нашої держави нейтралізовано підпільні осередки так званої «комуністичної партії радянського союзу». Після повномасштабного вторгнення організатори об’єднання намагались створити в нашій державі розгалужену мережу власних «обкомів».

«Їхні «активісти» мали закликати до масової підтримки російських окупантів та облаштовувати «комендатури» для збору розвідданих та підготовки ворожих диверсій. До власних осередків агітували приєднуватись місцевих жителів, у тому числі колишніх та діючих військових, які розпочинали службу за часів срср.

Встановлено, що прокремлівську організацію очолює Юрій Щіпков – керівник «центрального комітету більшовиків», який перебуває у Москві», - йдеться у повідомлення. Саме за вказівкою цього Щіпкова було створено підпільні «філії» об’єднання у Києві, Харківській, Львівській, Дніпропетровській, Запорізькій, Вінницькій та Чернігівській областях.

До їх функціонування ворог залучив більше ніж 45 осіб, які використовували власні оселі для конспіративних зустрічей учасників ворожого підпілля та планування підривних заходів. Вказівки на проведення злочинних дій отримували безпосередньо від очільника московського «ЦК» через спеціально створений анонімний Телеграм-канал.

Завдяки оперативному втручанню СБУ жоден із ворожих планів щодо підривної діяльності не був втілений у життя.

Під час обшуків за місцями проживання фігурантів правоохоронці виявили:

  • російські паспорти;
  • незареєстровану зброю та боєприпаси;
  • ​мобільні телефони із доказами листування з російським «куратором»;
  • прокремлівські агітаційні матеріали.

За матеріалами СБУ одному з організаторів об’єднання повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ​ст. 109 (розповсюдження матеріалів із публічними закликами до насильницького захоплення державної влади);
  • ст. 436 (публічні заклики до розв’язання воєнного конфлікту).

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших причетних. Заходи з викриття злочину проводили за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури.

До речі, підпільний «обком більшовиків» на Вінниччині, за даними NaПарижі, розміщувався у Вороновиці.  

Новини Вінниці / На Вінниччині та шести інших регіонах викрили підпільні осередки «компартії більшовиків»Новини Вінниці / На Вінниччині та шести інших регіонах викрили підпільні осередки «компартії більшовиків»Новини Вінниці / На Вінниччині та шести інших регіонах викрили підпільні осередки «компартії більшовиків»Новини Вінниці / На Вінниччині та шести інших регіонах викрили підпільні осередки «компартії більшовиків»Новини Вінниці / На Вінниччині та шести інших регіонах викрили підпільні осередки «компартії більшовиків»Новини Вінниці / На Вінниччині та шести інших регіонах викрили підпільні осередки «компартії більшовиків»
Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї