Обереги українським воїнам: майстриня з Вінниці виготовляє глиняні ікони на передову

Новини Вінниці / Обереги українським воїнам: майстриня з Вінниці виготовляє глиняні ікони на передову

Майже дві тисячі глиняних ікон-оберегів виготовила вінницька майстриня Вікторія Ніколаєва для воїнів на передову. Жінка вкладає в ікони всю душу і щиро вірить, що вони рятують життя.

Як вказують у сюжеті «Ранку Вдома», 20 років минуло відтоді, як кераміка стала для майстрині Вікторії Ніколаєвої мистецтвом, що повністю змінило життя. Вона давно вивчає історію української кераміки, використовує нові техніки, розпис і постійно вдосконалює свої знання.

Спершу Вікторія Ніколаєва працювала на власній кухні. З часом обладнала затишний творчий куточок, де створює посуд, ікони, предмети декору та багато іншого. Коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення, керамістка знайшла власний фронт — почала виготовляти маленькі керамічні ікони для воїнів. Їх майстриня називає оберегами.  

Процес творення досить складний. З глиняного листя спеціальною формою мисткиня вирізає шматочки глини, а вже на них наносить силіконовим шаблоном образи святих. Коли образ перенесений, наноситься фарба. На звороті кожної ікони майстриня робить напис "Я молюся за тебе, повертайся живим".

«Виготовляю обереги маленьких розмірів, щоб бійці могли носити їх у кишені. Спочатку я працювала самостійно. З часом долучилися небайдужі й кількість виготовлених оберегів збільшилась вдвічі. Дівчата волонтерки приходили на арттерапію, а вийшло так, що ми, замість чашок і предметів декору, почали створювати іконки», — пригадала Вікторія Ніколаєва.

Окрім оберегів, волонтерка встигає проводити майстер-класи для переселенців, поранених бійців та медиків. Жінка робить все, що в її силах, аби наблизити нашу перемогу.

admin

19 січня, 2023