Na Парижі

Офісу президента пропонують змінити офіційну назву «Росії» на «Московію»

Новини Вінниці / Офісу президента пропонують змінити офіційну назву «Росії» на «Московію»
Валерія Шахворостова 23 листопада опублікувала петицію до президента України, в якій пропонує «офіційно перейменувати назву «росія» на «московія», замінити термін «російський» на «московський», «російська федерація» на «московська федерація». Тобто відновити історичну справедливість у даному питанні.

У Москві тамтешні пропагандисти та політики, включаючи диктора Путіна, дуже полюбляють «звертались» до «історичної справедливості», але переважно до вигаданої у ХІХ-ХХІ сторіччі версії історії.  

Авторка петиції нагадує, що «історичною назвою Росії є Московія». Саме під цією назвою держава з центром у Москві фігурує на багатьох історичних мапах XVI—XIX ст., а така назва вживалась європейськими і деякими азійськими мовами.

«Российской империей» Московське царство 22 жовтня 1721 року - тобто 301 рік тому - проголосив московський цар Петро І. Таким чином «Росія» існує лише 301 рік.

До того часу європейці «Руссю» називали частину сучасної правобережної України.

«Зміна (у Москві) назви дала підстави для подальшого загарбання історії (Київської) Русі. Для іноземців назви «Rus» (як позначалася Київська Русь на мапах) та «Russia», «Russie», «Russland» (як позначалася Росія) виглядають майже тотожно, ніби це назва однієї держави, яка зазнала певних змін із плином часу та під час перекладів на різні мови. Це призводить до плутанини на міжнародному рівні. Пишуться художні книги, знімаються фільми, де Росія представлена як Русь, що не припустимо», - зазначає авторка, додаючи, що «у відриві від Києва російська культурна традиція втрачає свої корені», тому «Росія так тримається за Україну і Київ».

На її думку, «бездіяльність України у питанні історичної назви Росії - це мовчазне визнання ворожого небезпечного твердження, що Російська Федерація є прямим нащадком нашої Київської Русі».

«Петро І вкрав назву Русі, за ним Катерина ІІ переписала історію, виправивши все, що стосувалася Російської Імперії, на перемоги та здобутки, а все що стосувалося України старанно винищувала, і не лише на папері. Тепер їхню традицію продовжив диктатор сучасної Російської Федерації», - додає жінка.

Вона нагадує, що назва «Україна» (Ukraina) зустрічається ще у 1680 році - тобто на 41 рік раніше, ніж з'явилася назва «Росія» - на мапі України французького військового інженера і картографа Гійома Левассера де Боплана (на основі генеральної карти 1648 року).

«На цій самій мапі у правому верхньому кутку позначено розташування Московії – Moscovia Pars (Земля Московія). І це не єдиний історичний документ, існують інші мапи, журнальні та газетні статті, записки істориків та мандрівників того часу. Але російське керівництво відкидає ці історичні документи і цілеспрямовано повторює вигідне для Кремля твердження, що України не існувало до 20 століття. На нас лежить відповідальність за повернення собі своєї ідентичності та своєї історії», - зауважує Валерія Шахворостова.

Пам'ятник Петру І у Санкт-Петербурзі

Вона акцентує на тому, що «тисячолітня Русь – це держава предків українського народу, а не російського. Адже до історії Росії вона прив’язана лише директивами Петра I, Катерини II, Сталіна, істориків, які служили на благо Кремля.

«Росія незаконно привласнила собі назву країни. Ця історична помилка має бути виправлена на офіційному рівні. Росія перекручує історію, маніпулюючи своєю назвою. Русь і Росія - схожі за звучанням. І це дає підстави для подібного перекручування, а також для заяв, що «України ніколи не було» і тому подібних», - вказує авторка звернення.

Вона наголошує, що саме зараз дуже важливо «повернути історичну назву Московія», адже «офіційна зміна назви держави - це потужний інформаційний хід на міжнародному рівні».

«Він створить в РФ та інших країнах запит на запитання: «Що таке Московія? Чому українці перейменували Росію на Московію?» Це запустить хвилю пошуку інформації. Разом з пошуком «Московія» відкриються історичні факти створення Російської та Української держав. Ті факти, які або замовчуються, або викривляються кремлівською пропагандою. Це призведе до розвіювання кремлівських міфів щодо історичного минулого «великого русского народа» для росіян та громадян інших держав, що вважали Україну і Росію «єдиним цілим» до початку повномасштабної війни Росії проти України. Це надважливий крок в інформаційній війні, який допоможе Україні перемогти», - підкреслила В. Шахворостова.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї