Оголосили про підозру підприємиці з Могилева-Подільського, з теплохода якої рік тому стався витік дизпалива

Новини Вінниці / Оголосили про підозру підприємиці з Могилева-Подільського, з теплохода якої рік тому стався витік дизпалива

Через рік після забруднення Дністра нафтопродуктами з теплоходу, який було пришвартовано у Могилеві-Подільському, власниці судна повідомили про підозру у порушенні правил охорони вод. Розслідування триває.

Через рік після забруднення Дністра нафтопродуктами з теплоходу, який було пришвартовано у Могилеві-Подільському, власниці судна повідомили про підозру у порушенні правил охорони вод. Розслідування триває.

Нагадаємо, 12 липня 2020 року в місті Могилів-Подільський сталася надзвичайна подія: у Дністер потрапило дизельне паливо. Наразі у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури вказують, що жительці міста повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України (порушення правил охорони вод (водних об’єктів), якщо це спричинило забруднення поверхневих вод і створило небезпеку для життя та здоров’я людей та довкілля).

Досудовим розслідуванням встановлено, що підозрюваною у 2008 році отримано у користування теплохід «Подол». За розпорядженням підприємиці судно транспортували до Могилева-Подільського та пришвартували до гідротехнічної споруди (підпірна стінка) на річковому вокзалі міста. Після цього могилівчанка почала використовувати вказане судно для своєї підприємницької діяльності, а саме – пасажирських перевезень.

У липні 2020-го, коли теплохід, в порушення вимог законодавства був пришвартований біля річкового вокзалу, сталася аварійна ситуація – у корпусі судна виникло пошкодження, через що вода почала потрапляти у машинне відділення судна та вимивати нафтопродукти в річку.

Слідством установлено, що забруднення поверхневих вод Дністра створило небезпеку для життя та здоров’я людей. Протиправними діями підприємиці навколишньому природному середовищу завдано шкоди на суму понад 222 тис. грн.

Згідно з ч. 1 ст. 242 КК України за інкримінований злочин передбачено покарання у виді штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн.) або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або обмеженням волі на той самий строк.