Na Парижі

Підозрюваному у службовому злочині військовослужбовцю суд уп’ятеро зменшив розмір застави

Новини Вінниці / Підозрюваному у службовому злочині військовослужбовцю суд уп’ятеро зменшив розмір застави
Начальника відділення військкомату у Вінниці затримали на отриманні хабаря. У той час, коли українці збирають гроші на допомогу військовим, майор, який отримує чимало «зарплатню», обіцяв за $1500 «звільнити» від призову. Тепер у суді він зміг вмовити апеляційну інстанцію уп’ятеро зменшити розмір застави. Серед аргументів – співпраця зі слідством.

Вінницький апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу адвоката, подану в інтересах начальника одного з відділень Вінницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Г. Водночас скасував ухвалу слідчого судді Вінницького міського суду, якою до підозрюваного застосовано тримання під вартою з визначенням більше мільйона гривень застави. Своїм новим рішенням суд постановив задовольнити клопотання слідчого частково, обравши військовослужбовцю аналогічний запобіжний захід, але заставу зменшив до майже 200 тисяч гривень.

Про це повідомляє пресслужба ВАС.

Адвокат на судовому засіданні зауважив: визначена міським судом застава для його підзахисного – не помірна. Просив, зокрема, врахувати, що офіцер надав правдиві покази, раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався, проживає з матір’ю, яка перенесла важкі хвороби. Прокурор натомість наполягав залишити у силі рішення суду першої інстанції, а понадмільйонну заставу обґрунтовував виключним випадком – воєнним станом в Україні.

Сам же майор підтримав апеляційну скаргу свого захисника. Повідомив також, що разом з друзями та волонтерами придбав для ЗСУ автомобіль і що має намір захищати Україну: написав рапорт про переведення в бойову частину. Звісно, це краще, ніж за ґрати. Тим більше, що – офіцер…

Додамо, що військового підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України. За версією слідства, від вінничанина він отримав 1400 доларів неправомірної вигоди. За це майор мав допомогти йому уникнути призову на військову службу під час загальної мобілізації.  За таку послугу підозрюваний просив півтори тисячі доларів.

Якщо вину майора доведуть, йому загрожує від п'яти до десяти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї