Про це начальник Тернопільського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Ігор Гусєв сказав в сюжеті «Тернопіль 1».
За його словами, перша відмінність полягає в назві. Відтепер замість «військових комісаріатів» – «територіальні центри».
По-друге, кількість документів, які необхідно принести в центр комплектування для уточнення своїх даних, збільшилась. До паспорта, військового квитка й прописного додали ідентифікаційний номер.
Також в одному з пунктів додали згадку про законодавчу відповідальність, якщо військовозобов'язаний не з’явиться у пункт без поважної причини.
«В минулому формулюванні було чітко вказано, що якщо людина не прибуде, то буде підлягати адміністративному покаранню. Це юридично неправильно, тому що є різні обставини. Бувають певні причини, зокрема і визначені законодавством через які людина може не прибути в територіальний центр. А зараз уже чітко деталізували, що якщо особа не з’явилася без поважних причин, то тоді вже на неї чекає відповідальність згідно вимог чинного законодавства», - пояснив Гусєв.
Водночас повістки на відправку у військові центри залишились без змін.
Зазначимо, мобілізація в Україні триває, але без «хвиль». Про це розповів начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач під час брифінгу.
«Мобілізація справді йде, але вона була і вчора, і позавчора. І почалася вона ще 24 лютого минулого року», – пояснив він.
Горбач додав, що наразі ЗСУ потрібні фахівці на нові зразки техніки, а також для поповнення втрат. Насамперед мобілізують особовий склад за конкретними обліково-військовими спеціальностями.
Військовозобов'язані без досвіду служби призиваються лише до навчальних центів для підготовки. Тільки після цього вони прибувають на службу до військової частини. Ті, хто має певний досвід, а потім невелику перерву після служби, можуть одразу їхати до військових частин.
За словами Горбача, на початку мобілізації черги добровольців були більшими і територіальні центри не справлялися. Але зараз обсяги мобілізації в рази знизилися.
Натомість в останні кілька тижнів з'являється все більше повідомлень про те, що практично по всій Україні - у великих та малих містах і селах - почали активніше роздавати повістки на вулицях, у громадських місцях та на блокпостах.
Повістки зобов'язують чоловіків з'явитися до центрів комплектації та стати на облік або ж оновити дані про себе.
Працівники військкоматів, з якими спілкувалася ВВС News Україна, наполягають, що йде планова мобілізація, а пожвавлення з роздачею повісток пов'язане з формування резерву і прагненням поставити на облік якомога більше чоловіків. Адже про багатьох з них у центрів комплектації просто немає інформації і вони виявляються необлікованими.
Хоча частина людей після такого оновлення інформації та встановлення на облік незабаром вже були мобілізовані.
До таких захворювань належать: