Росія ракетами може обстрілювати залізничні мости у західних регіонах - РНБО

Новини Вінниці / Росія ракетами може обстрілювати залізничні мости у західних регіонах - РНБО

Центр протидії дезінформації при РНБО України попереджає: окупант може планувати обстріл залізничної інфраструктури західних регіонів України.

Як зазначається у повідомленні, у кількох проросійських Telegram-каналах, що здійснюють медіасупровід війни РФ проти України, з’явилася інформація щодо отримання росіянами «повного і точного списку координат залізничних мостів Західної України». Водночас зазначається, що «мостоповалу быть».

«Однак відомості щодо місць розташування об’єктів залізничної інфраструктури України, зокрема щодо віадуків та мостів, ніколи не були державною таємницею та перебувають у вільному доступі», - нагадують у центрі.

Експерти Центру не виключають, що такі інформаційні вкиди можуть бути частиною ворожої інформаційно-психологічної операції, спрямованої на нагнітання панічних настроїв серед українців, що перебувають в західних регіонах. Однак зважаючи на погрози щодо атак на натівські колони зі зброєю для України, не можна повністю виключати можливості реалізації такого плану.

Залізничні мости є у всіх областях центру та заходу України, тож засторога стосується більшості «тилових» регіонів.

Олег Верлан

21 квітня, 2022