Na Парижі

Російська православна церква «анексувала» кримські єпархії УПЦ МП

Новини Вінниці / Російська православна церква «анексувала» кримські єпархії УПЦ МП
Російська православна церква вирішила привласнити собі кримські єпархії Української православної церкви Московського патріархату без згоди Києва. Таким чином патріарх Кіріл відверто продемонстрував, що далекий від канонічності навіть в адміністративних питаннях, а УПЦ ніколи не вважав автономною чи автокефальною. Фактично у Москві вбили цвях у домовину МП в Україні. Поки митрополит Онуфрій мовчить, але змушений буде вислдовмити свою думку щодо становища.

Як повідомили у прес-службі РПЦ, на сьогоднішньому засіданні синоду було ухвалено рішення прийняти Джанкойську, Сімферопольську та Феодосійську єпархії у безпосереднє підпорядкування патріарха Кирила.

Крім того, синод РПЦ вирішив утворити з «анексованих» єпархій «Кримську митрополію» на території окупованого Криму. Так званим «очільником» митрополії призначили митрополита Сімферопольського та Кримського Лазаря.

Таке рішення в РПЦ пояснили тим, що до них звернулися кримські митрополити, та також нібито «необхідністю збереження дієвого канонічного та адміністративного зв'язку з центральною церковною владою».

Водночас синод РПЦ розкритикував УПЦ МП за «самочинні дії» щодо зміни свого статуту та попередили, що це може призвести до «нового розколу». А що зробив Кіріл Гундяєв? Саме патріарх підштовхує до такого процесу.

Наразі реакції УПЦ МП на таке рішення Російської церкви немає, проте на ситуацію відреагували в Православній церкві України.

«Після 8-ми років димової завіси "підлеглості" кримських єпархій УПЦ, хоча в реальності вони керувалися з Москви, сьогодні відбулася їх відкрита анексія РПЦ та перетворення на "Кримську митрополію РПЦ". За іронією історії Лазар був майже останнім ієрархом УПЦ, хто відрікся від митрополита Філарета в 1992-му», - заявив речник ПЦУ Євстратій Зоря на сторінці у Facebook.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї