Скласти мандат хочуть 17 нардепів зі «Слуги народу»: Арахамія каже про наближення кризи ВР

Новини Вінниці / Скласти мандат хочуть 17 нардепів зі «Слуги народу»: Арахамія каже про наближення кризи ВР

В українському парламенті відсутня єдність. Так вважає голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. Вона була півтора року тому, а нині ситуація гірша, ніж до повномасштабної війни. Причому, проблеми стосуються президентської фракції.

Про це Арахамія сказав під час дискусії «2024: сценарії для країни» в рамках проєкту «Нова країна» LB.ua і EFI Group. На його думку, країні загрожує парламентська криза через депутатів, які хочуть перестати працювати. 

«З парламентом взагалі велика криза наближається, тому що в мене тільки у фракції 17 є заяв на складання мандату. Тобто у нас уже 401 людина в парламенті, ще одну ми точно відпустимо за медичними обставинами - буде 400 людей», - сказав Арахамія.

Він нагадав, що для ухвалення рішення у парламенті потрібно зібрати мінімально 226 голосів. За словами нардепа, з 400 парламентарями вже важко зібрати необхідну кількість голосів.

Арахамія додав, що у Раді вирішили не голосувати за складання мандатів, щоб забезпечити легітимність парламенту.

«В інших фракціях і партіях я теж знаю, що є люди, які хочуть піти. Ми вирішили для себе, що не будемо давати голоси за складання мандатів, тільки якщо медично є дійсно ситуація, а так більше ніяких немає умов, за яким ми будемо голосувати за складання мандатів. Для того, щоб зберегти парламент легітимним», - пояснив він.

Нагадаємо, 8 грудня Верховна рада позбавила депутатських повноважень ще трьох осіб. Мандатів позбавили мажоритарників Максима Єфімова (фракція "Відновлення") та Дмитра Шпенова (позафракційний), а також Віталія Данілова з фракції "Батьківщина". Його місце у парламенті повинен посісти інший представник за партійним списком.

Зараз у Верховній раді України 401 нардеп. Це новий антирекорд для українського парламенту.

Олег Верлан

26 січня, 2024