Султанки у Вінниці: у Подільському зоопарку оселились рідкісні для України птахи

Новини Вінниці / Султанки у Вінниці: у Подільському зоопарку оселились рідкісні для України птахи

У Подільському зоопарку Вінниці оселились рідкісні для нашої країни султанки. Цих птахів відрізняє яскраве темно-блакитне, а місцями фіолетове забарвлення пір’я.

Про це повідомляє Подільський зоопарк.

«У султанок довгі тоненькі ноги. Вправно чеберяти болотами та мілководдям пташці допомагають довгі пальці, між якими немає перетинок. Птаха впевнено крокує по поверхні плаваючих рослин та плаває», - йдеться у повідомленні.

Впізнати красуню можна не лише за кольором оперення, але й за яскраво-червоним масивним дзьобом.

У звіринці додають, що у дикій природі різновиди султанки можна зустріти в Африці, Південній Європі, на узбережжі Тихого океану та Каспійського моря. В Україні султанку можна побачити у плавнях річок Дніпро та Дністер. Втім, явище це доволі рідкісне, тому що ця птах точно публічності не любить.

«Зазвичай султанка ховається у важко прохідних заростях очерету, рогозу, осоки. Раціон у птаха досить широкий. Це соковиті пагони, листя, квіти, насіння, корінчики рослин, які ростуть поряд. Не гербує птаха комахами та їх личинками, п’явками, жабами, ящірками, ікрою, молюсками і навіть дрібними гризунами», - пояснюють у зоопарку.

Гніздяться султанки окремими парами або групами птахів. Участь у будівництві гнізда беруть і самка і самець. Самець добуває будівельний матеріал, а самка гарно його впорядковує. Кладку в одне гніздо можуть здійснити кілька самок. Так само гуртом птахи доглядатимуть і за пташенятами. Доки одна самка поратиметься у гнізді з малятами, інші дорослі добуватимуть харчі для малечі. До того ж, участь у вигодовуванні малюків беруть не лише їх батьки, але й різні «помічники», молоді птахи, які не брали участі у гніздуванні.