Телеканал UA: ВІННИЦЯ шукає цікаві ідеї для телепроєктів: кращі фінансуватиме Суспільне й транслюватиме у всіх регіонах України

Новини Вінниці / Телеканал UA: ВІННИЦЯ шукає цікаві ідеї для телепроєктів: кращі фінансуватиме Суспільне й транслюватиме у всіх регіонах України

Вінничани, які давно мріяли реалізувати телевізійні творчі проєкти, уже третій рік поспіль мають таку можливість завдяки Суспільному. На регіональних телеканалах Суспільного мовлення, зокрема і UA: ВІННИЦЯ стартував відбір проєктів "Створюй із Суспільним". Це відкритий конкурс творчих проєктів для трансляції на усіх регіональних телеканалах Суспільного мовлення, в тому числі й UA: ВІННИЦЯ.

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Вінничани, які давно мріяли реалізувати телевізійні творчі проєкти, уже третій рік поспіль мають таку можливість завдяки Суспільному. На регіональних телеканалах Суспільного мовлення, зокрема і UA: ВІННИЦЯ стартував відбір проєктів "Створюй із Суспільним". Це відкритий конкурс творчих проєктів для трансляції на усіх регіональних телеканалах Суспільного мовлення, в тому числі й UA: ВІННИЦЯ.

Він передбачає, що будь-який місцевий продакшн, місцева творча команда, яка зацікавлена у реалізації своєї творчої ідеї за кошти Суспільного, може подати свою пропозицію, заповнивши картку проєкту, місцевому Суспільному мовнику, зокрема, UA: ВІННИЦЯ. Якщо проєкт буде обраний, уже наступного року його профінансує Суспільне і він буде транслюватись на філіях телеканалу у всіх регіонах України.

- Збір заявок триває до 22 листопада, - розповідає продюсер філії UА:Вінниця Віктор Мозалевський. - Технічний відбір у регіональних філіях проходитиме із 23 по 29 листопада. Захист заявок у центральному офісі із 7 по 24 грудня. Переможців оголосять 25 грудня. Для участі потрібно заповнити картку проєкту на сайті Суспільного, підготувати бюджет та відеопрезентацію проєкту на 3-5 хвилин й надіслати її електронною поштою на адресу філії.   

- Обирається регіональною філією один проєкт чи кілька?

- Може обиратись і один, і кілька проєктів. Так само творчі групи можуть подавати по кілька проєктів. Вони проходять спочатку відбір на філіях. Потім ті, які пройдуть відбір тут, подаються у центральну дирекцію, там проводиться ще один відбір та захист за участі авторів. І вже за його результатами вирішується, які проєкти отримають фінансування на виробництво.

- Є тематичні вимоги до проєктів, які можна подавати?

- Так, є. Щороку теми змінюються. Наприклад, цього року визначено шість тем: "Замовчувана історія регіону радянських часів", "Життя і побут віддалених місць регіону", "Здоров'я в регіоні", "Культурно-освітнє життя регіону під гаслом "Навчання впродовж життя", "Деіндустріалізація регіону" та "Права, рівність і доступність в регіоні".

- Творча група має бути якось офіційно зареєстрована? Чи будь яка людина, яка має ідею, може її подати?

- Це може бути будь-яка людина чи група, але, коли проєкт уже буде узгоджений і запускатиметься у виробництво, ми маємо працювати із фізичною особою-підприємцем. Зрештою, оформитись ФОПом може будь-хто з цієї творчої групи.

- Техніку потрібно мати свою?

- Звісно, учасники повинні розраховувати на свої технічні можливості: або мати техніку, або орендувати її. Якісна техніка, щоправда, дорога, але це теж вже невелика проблема. У всіх, принаймні, є комп'ютери, де можна монтувати відео.

- Які є обмеження по сумі фінансування?

- Проєкт може коштувати від 50 до 750 тисяч гривень. Це вже залежить від складності зйомок, складності реалізації проєкту. Бюджет визначає сам виробник. А вже потім його будуть розглядати фахівці в регіонах і фахівці у центральній дирекції й затверджувати суму, яка буде виділена на реалізацію проєкту.

- Які проєкти вже перемагали на UА: ВІННИЦЯ у минулі роки?

- На UА: ВІННИЦЯ минулого року переміг проєкт "Нова енциклопедія Поділля" Андрія Орленка. Це 12 п'ятихвилинних серій про відомих особистостей і важливі віхи життя Поділля. А цього року у нас реалізується проєкт "Роздивись" творчої групи у складі Ірини Басенко та Віти Приймак. Вони роблять цикл серій про цікаві місця регіону, про людей, які займаються чимось особливим. Сподіваюсь, що наступного року ми теж будемо реалізовувати якийсь цікавий проєкт. Ми хочемо, щоб проєктів у нас було більше, щоб місцеві творчі групи були активнішими. Адже, якщо ідея класна, то на її реалізацію вони отримають фінансування.

- Чому Суспільне шукає такі проєкти, чому їх не роблять самі журналісти філій?

- Ми хочемо залучити до роботи якнайбільше різносторонніх людей, що мають широке коло інтересів, реалізованих у своїй галузі. Це дозволить глибше розповісти про обрану тему, акцентувати на найважливішому і, зрештою, зробити цікавий продукт. Тому ми й залучаємо локальний продакшн і даємо можливість розвиватися місцевим творчим людям.             

Сергій Маламура

3 листопада, 2020