У НАТО заявили про готовність до прямої конфронтації з Росією

Новини Вінниці / У НАТО заявили про готовність до прямої конфронтації з Росією

Протягом 11 місяців у НАТО використовують стару російську звичку – постачаючи зброю, не визнавати своєї участі. Саме так робила Москва 8 років, не визнаючи своєї участі у війні на Донбасі. Кульмінацією повномасштабного вторгнення можуть стати найближчі місяці. Принаймні, риторика Росії свідчить, що Путін готовий пожертвувати усім, аби досягти хоча б відносних успіхів. Паралельно з Росії усе частіше лунають погрози застосування ядерної зброї та вимоги не втручатись до Заходу. Наразі, там вирішили відповісти.

У НАТО готові до прямої конфронтації з Росією, адже стратегічні цілі країни-агресора виходять за межі України. Про це в інтерв'ю RTP сказав голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер.

За словами адмірала, Росія прагне повернутися до старого Радянського Союзу. Вона не перший рік приходить у якусь країну зі зброєю. Тож НАТО повинно бути напоготові.

«Тепер ми зіткнулися з загрозою, якою є Росія. Вона приходить до нас без запрошення у будь-який момент. Так що ми повинні бути напоготові. У нас немає часу на підготовку, тому що це залежить від них, коли вони прийдуть», - сказав Бауер.

Водночас він запевнив, що НАТО готове до прямої конфронтації з Росією. Однак для цього Альянс повинен переозброїтися.

Він також зазначив, що промислове виробництво країн Північноатлантичного альянсу має бути переорієнтоване на військову сферу. Для того, щоб провести переозброєння, на його думку, доцільно запровадити «воєнну економіку мирного часу».

При цьому Бауер уточнив, що не вірить у ядерну війну, оскільки президент РФ В.Путін «не є божевільним».

«Я думаю, Владімір Путін не божевільний, і це хороша новина. У нього є ідеї, які не відповідають нашим ідеям. Але він не божевільний. А отже, все ще раціональна людина», - вважає адмірал.

Зазначимо, про готовність до прямої конфронтації заявив не обізнаний у деталях високопосадовець у відставці, посадова особа Альянсу. Раніше у НАТО однозначно говорили про те, що не братимуть участі у війні РФ проти України.

Олег Верлан

28 січня, 2023