У Нацполіції пояснили, чи будуть роздавати повістки

Новини Вінниці / У Нацполіції пояснили, чи будуть роздавати повістки

Голова Національної поліції Іван Вигівський пояснює, що роздача повісток громадянам не входить до функціональних обов'язків поліцейських.

«Позаминулого тижня у парламент виносився один із законопроектів щодо мобілізації, але він отримав зауваження та повернутий на доопрацювання. Лунає багато думок, заяв та коментарів стосовно роздачі повісток поліцейськими, а деякі діячі періодично озвучують навіть ідею про те, що поліцію необхідно мобілізувати та зобов’язати роздавати повістки без залучення ТЦК», - зазначив Вигівський в інтерв’ю «РБК-Україна».

Він зауважив, що «поліція максимально сприяє ТЦК в тому, щоб встановлювати місцезнаходження ухилянтів, та згідно з повноваженнями і за наявності необхідних документів від ТЦК, доставляти до них таких осіб».

«Але вручення повісток, спільні наряди – це додаткове навантаження, і у нас немає такого ресурсу, щоб поставити біля кожного працівника ТЦК ще й поліцейського», - пояснив очільник Нацполіції.

Виговський нагадав, що правоохоронці стоять на блокпостах, щодня виконують свої обов'язки, «в тому числі і непритаманні поліції функції».

«Ми готові допомагати, але особисто фізично поліцейські ходити роздавати повістки не будуть. Принаймні до того, поки законом не буде встановлена така норма та це не буде визначено нашим функціоналом», - додав він.