
Місцевий дизайнер Олександр Котловий створив трьохметрового Дідуха, якого 7 січня було встановлено на Європейській площі. Оберіг прикрашено калиною та колосками пшениці, а підніжжя оздобили ялинкою.
Нагадаємо, що цей символ означає дух дідів, тобто всіх попередників роду, а традиція ставити дідух на Святу вечерю тягнеться з часів язичництва. Її дотримуються усі хліборобські культури.
Існують дві версії, чому саме із першою Різдвяною зіркою люди заносили у хату «хлібне дерево». За однією з них, коли на полі закінчувалися жнива, а селяни збирали урожай — це було справжнім святом. Щоб відзначити радісну подію, люди несли з поля до хати останній обжинковий сніп.
Також кажуть, що коли Ісус Христос народився в стаєнці, то було дуже холодно. У стіні Йосип знайшов шпарину і затулив її снопом із соломи. Відтоді існує звичай на Святу вечерю застеляти підлогу в хаті сіном та ставити на найпочесніше у хаті місце у кутку дідух, як символ затишку та тепла.
Святкування у центрі вінниці пройшли під гаслом «На щастя, на добробут, на врожай!». Велетенського Дідуха виготовлено з оберегів, які представники районів Вінницької області презентували під час святкування 26-ї річниці Дня Незалежності. Вироби залишилися у місті як подарунок.
Макс МЕЛЬНИК