У Вінниці лікарі разом з муніципальними надбавками отримуватимуть більше тисячі доларів

Новини Вінниці / У Вінниці лікарі разом з муніципальними надбавками отримуватимуть більше тисячі доларів

У Вінниці суттєво збільшать суму муніципальної надбавки для медиків, які працюють з хворими на COVID-19

Депутати Вінницької міської ради прийняли рішення про збільшення суми муніципальної надбавки для медиків, які працюють з ковідними хворими. Вже в цьому місяці лікарі, які безпосередньо надають медичну стаціонарну допомогу хворим з COVID-19, отримають доплату до зарплати у розмірі 15 тисяч гривень, медичні сестри – 10 тисяч гривень, а молодший медичний персонал – 8 тисяч гривень.

Про це повідомляють офіційні джерела.

«У Вінниці постійно збільшується кількість інфікованих коронавірусом. Багато пацієнтів потребують стаціонарного лікування та кисневої підтримки. На сьогодні є потреба у збільшенні кількості «ковідних» команд для роботи в стаціонарах. Медики, які працюють у таких умовах, мають муніципальну доплату до заробітної плати, починаючи з березня», - йдеться в інформації.

Щоб додатково підтримати медичних працівників, які стоять «на передовій» у боротьбі з хворобою, було вирішено ще більш суттєво збільшити розмір муніципальної надбавки з бюджету громади. Для схвалення необхідного рішення зібрали позачергову сесія міської ради, на якій депутати й приняли відповідне рішення.

Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що нині в медичних закладах не вистачає персоналу, тож для вирішення питання варто заохотити медиків матеріально:

«У нас залишаються відкритими 16 вакансій лікарів, 14 – медсестер, 19 – молодшого персоналу. Тому уже з жовтня я пропоную встановити розмір додаткових щомісячних спеціальних муніципальних надбавок для медичних працівників стаціонарів, які лікують пацієнтів на COVID-19: лікарям  +15 тис. грн, медичним сестрам +10 тис. грн, молодшим медичним сестрам (санітаркам) +8 тисяч».

З цими доплатами сума лікарям складатиме більше тисячі доларів. Вже у жовтні, наприклад, молодий лікар-спеціаліст разом із цією муніципальною доплатою у розмірі 15 тисяч гривень матиме нараховану зарплату у розмірі 36 995 грн. Лікар вищої категорії, відповідно, більше – 42 764 грн.

Зарплата медичних сестер складатиме: без категорії – 28 877 грн, з вищою категорією – 31 405 грн. Молодший медичний персонал (санітарки) з муніципальною надбавкою у 8 тисяч гривень матимуть нараховану зарплату в розмірі 25 627 грн. Щомісячний фонд на виплату цих муніципальних надбавок складатиме 7,5 млн грн, до кінця року в бюджеті буде передбачено 22,6 млн грн

9 жовтня, 2020