У Вінниці понад 3 тисячі домашніх тварин щепили проти сказу

Новини Вінниці / У Вінниці понад 3 тисячі домашніх тварин щепили проти сказу

Завершилася двомісячна кампанія з вакцинації домашніх тварин проти сказу.

Протягом двох місяців у Вінниці проводилася кампанія з вакцинації домашніх тварин проти сказу. В результаті цієї масштабної акції було безплатно щеплено 3050 тварин, що мешкають у приватних будинках міста. Як повідомили у Вінницькій міській раді, мобільні бригади вінницької міської державної лікарні ветеринарної медицини здійснювали вакцинацію згідно з графіками, які доповнювались кожні два тижні. Локації для щеплень були облаштовані 19 квартальними комітетами, що забезпечувало доступність та зручні години прийому для жителів.

Координацію заходів здійснювала Асоціація органів самоорганізації населення міста, що дозволило ефективно організувати процес та охопити велику кількість тварин. Начальник Вінницької міської державної лікарні ветеринарної медицини Віктор Грущенко наголосив на важливості щорічної вакцинації та ревакцинації тварин проти сказу.

"Надзвичайно важливо щороку щеплювати своїх улюбленців, незалежно від того, де вони утримуються - в будинку чи на подвір’ї. Ризик зараження сказом існує завжди, і такий профілактичний захід вкрай необхідний для того, щоб убезпечити чотирилапих, їхніх господарів та всіх, хто може з ними контактувати від страшної недуги", - підкреслив Віктор Грущенко.

Він також зазначив, що вакцинаційна кампанія не обмежується лише активною фазою, яка щойно завершилася. За його словами, заходи з вакцинації тварин проводяться на постійній основі, і люди можуть звертатися за процедурою щеплення безпосередньо до ветеринарної лікарні, де отримують необхідну допомогу спеціалістів. Використовувана вакцина проти сказу українського виробництва є безпечною та ефективною.

"Ми готові знову виїхати бригадою на місце за потребою, якщо будуть запити від людей. Працюватимемо за потребою", - додав Віктор Грущенко.

Щорічна вакцинація домашніх тварин відіграє вирішальну роль у захисті їх від смертельної хвороби та профілактує зараження людей. Вінницька міська влада та ветеринарні служби закликають власників тварин не нехтувати щепленнями та дбати про здоров'я своїх улюбленців.

 

Михайло Білик

7 червня, 2024