Na Парижі

У Вінниці представили Детальний план забудови району у колишнього м'ясокомбінату

Новини Вінниці / У Вінниці представили Детальний план забудови району у колишнього м'ясокомбінату
З неабияким запізненням з сайту Вінницької міськради стало відомо про те, що 27 січня відбулися громадські слухання щодо Детального плану забудови території в околицях колишнього м'ясокомбінату. Проводився захід серед вінничан у Hub «Місто змістів», що на вул. Пушкіна. Обговорювалося майбутнє району, що обмежений вулицями Янгеля і Пікуса, колишньою промзоною, проспектом Коцюбинського та залізничними коліями. В цілому присутні схвалили запропонований варіант, лише внесли дрібні зауваження.

З неабияким запізненням на сайті Вінницької міськради повідомили про те, що 27 січня відбулися громадські слухання щодо Детального плану забудови території в околицях колишнього м'ясокомбінату. Проводився захід серед вінничан у Hub «Місто змістів», що на вул. Пушкіна. Обговорювалося майбутнє району, що обмежений вулицями Янгеля і Пікуса, колишньою промзоною, проспектом Коцюбинського та залізничними коліями. В цілому присутні схвалили запропонований варіант, лише внесли дрібні зауваження.

Варто відзначити, план забудови цього району схвалили 43 вінничанина, які були на слуханнях. А план дійсно виглядає грандіозним. Слід додати, що «поруч» запроектований шляхопровід з мостом, який має поєднати Замостя з Тяжиловом.  

Якщо коротко, то КП «Вінницький муніципальний центр містобудування та архітектури» запропонував проєкт з умовним поділом території на дві зони по вулиці Батозькій. Забудувати східну зону збираються в найближчі 3-7 років. Західну частину реконструкція очікує протягом 15-25 років.

Почнемо зі найближчих перспектив, тобто східної частини. На місці колишнього м'ясокомбінату – між Батозькою та залізницею - заплановано спорудження 1-поверхового торгового центру на 2,6 га і 2-поверхового багатофункціонального ТРЦ (2,7 га) з підземним паркінгом на 1 120 паркомісць. ТОВ «Епіцентр-К» їх побудує…

Крім цього, в колишній промзоні обіцяють зробити парковку на 400 машин і сквери – біля залізниці. А ще передбачається, що на 4 метри в бік торгових центрів «посунуть» трамвайні колії на Батозькій.

На місці нинішнього трамвайного розворотного кільця неподалік вокзалу хочуть спорудити 4-поверховий паркінг на 700 місць. Трамвайні лінії «проведуть» на площу Привокзальну, там і зроблять кільце. Як було колись...

Сама Привокзальна, як планується має зовнішній вигляд змінити кардинально. Там залишать два десятка паркомісць, а решта території займуть зупинки автобусів та таксі.

Що стосується західної частини території, то тут збираються через колишню територію агрегатного заводу «прокласти» вулицю Пикуса (кол. Папаніна) до Янгеля, а вулицю Героїв Крут (кол. Червоних курсантів) продовжити до Батозької. Близько сотні років тому ці вулиці були такими довгими, поки через розширення заводу їх частини не зникли. У перспективі прогнозують зворотний процес. Хоча до реалізації саме цих планів ще далеко.

Більш вірогідна реалізація іншого. Навколо вулиці Янгеля планується продовжити житлову забудову. Чотири шестиповерхіки можуть з’явитися неподалік спортклубу «Нокаут»…

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї