«Українські колібрі»: Історія про Захисника-авіатора та батька двох дітей

Новини Вінниці / «Українські колібрі»: Історія про Захисника-авіатора та батька двох дітей

14 червня у Вінниці презентували книгу «Українські колібрі» її авторки, Світлани Пенькової.

Подію присвятили Дню батька, адже твір розповідає історію полеглого українського пілота, батька двох дітей. Книга заснована на реальній історії Віктора Пенькового, полеглого чоловіка авторки.

Організатори події – департамент соціальної політики Вінницької міської ради та КП «Офіс туризму». Презентація пройшла з особливим настроєм, адже День батька, який щорічно відзначають у кожну третю неділю червня, цього року мав особливо гіркий присмак через війну.

«Подія присвячена Дню батька, який щорічно відзначають у кожну третю неділю червня. На жаль, в часи війни цей день має гіркий присмак, адже ворог вдерся на нашу територію, знищує нас і наше життя, забирає у дітей їхніх батьків. Сьогодні ми хочемо актуалізувати роль батька – Захисника, який вимушений залишити свою домівку, щоб боронити нашу країну. На жаль, війна забирає найкращих. Це трагедія для всієї країни. Пані Світлана Пенькова – це дуже мужня жінка, яка втратила коханого чоловіка, але знайшла сили творити, боротися, допомагати іншим», – зазначила перша заступниця директора департаменту соціальної політики ВМР Наталія Паламарчук.

Історія створення книги

Книга «Українські колібрі» присвячена полеглому чоловікові Світлани – Віктору Пеньковому. Він прослужив в лавах Повітряних Сил України 33 роки, захищав територію України з 2015 року, а в листопаді 2022 року загинув під час виконання бойових завдань на Донеччині.

Під час презентації Світлана Пенькова розповіла, що ідея написати книгу виникла у неї на наступний день після страшної новини про загибель коханого чоловіка. До цього пані Світлана працювала за іншою спеціальністю, а потягу написання творів не мала. Беручи собі за мету відтворити життя чоловіка на сторінках книги, авторка пройшла ґрунтовне навчання у школі письменництва, а її наставником став український письменник Любко Дереш. Врешті, народилася книга «Українські колібрі».

Авторка також розповіла про символіку назви твору. Колібрі – це символ подружнього життя Світлани та Віктора. А ще колібрі – це нагадування про вертоліт, бортмеханіком якого був чоловік. «Колібрі – це маленькі, але дуже сміливі пташечки, які ніколи не дадуть образити свою сім’ю, вони будуть боронити свою родину, навіть якщо ціною цієї боротьби стане життя. Цим вона і нагадує мого чоловіка. Книга – це історія про 23 роки нашого подружнього життя, про мого чоловіка, який мріяв про небо з самого дитинства. До цього була тяжка дорога, багато років навчання в авіаційних закладах. У 19 років він вже вступив до лав авіації та довгі роки служив борттехніком вищої категорії. На жаль, Віктор загинув при виконанні бойових завдань у Донецькій області у листопаді 2022 року. Я майже одразу зрозуміла, що маю передати історію Віктора нащадкам, адже він був великою людиною з дуже добрим серцем. У нас є двоє дітей, і та любов, яку він вкладав у них, дає їм сили рухатись далі», – розповіла авторка книги Світлана Пенькова.

Подія, серед іншого, мала на меті вшанувати незламний дух та непохитність українських жінок, які з перших днів війни стали на захист країни та своїх сімей, активно працюючи в тилу та на передовій. Задля цього відбувся збір коштів на підтримку діяльності ГО «Відроджена» Світлани Пенькової, яка займається проведенням терапевтичних заходів для жінок, що втратили на війні своїх чоловіків.

Також усі охочі мали змогу придбати книгу «Українські колібрі» з підписом авторки. Ця книга є не лише пам’яттю про загиблого героя, але й символом незламного духу українських родин, які продовжують боротьбу за своє майбутнє.

Михайло Білик

17 червня, 2024