Na Парижі

В Барській ОТГ на Вінниччині запустили сміттєсортувальний комплекс

Новини Вінниці / В Барській ОТГ на Вінниччині запустили сміттєсортувальний комплекс
За 3,5 місяці неподалік Бару Вінницької області завершено роботи для запуску сміттєсортувального комплексу. Кошторисна вартість проєкту склала 16,3 млн грн. Кошти виділяли з обласного та місцевого бюджетів.

За 3,5 місяці неподалік Бару Вінницької області завершено роботи для запуску сміттєсортувального комплексу. Кошторисна вартість проєкту склала 16,3 млн грн. Кошти виділяли з обласного та місцевого бюджетів.

Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов, відвідавши обєкт навіть сам здивувався, що його роботи вдалось завершити у такі стислі терміни.

«Та коли є бажання, то знаходяться можливості», - зазначив губернатор, подякувавши тим, хто доклав зусилля, аби нарешті комплекс на території Івановецької сільської ради запрацював.

Вартість проєкту за результатами тендерної процедури – 14,7 млн грн. (обласний бюджет – 7,0 млн грн, місцевий бюджет – 7,7 млн грн, в тому числі у 2020 році – 3,0 млн грн). Цього року виконано першочергові роботи на 10,0 млн грн – проведена модернізація існуючої сміттєсортувальної лінії та побудовано металевий ангар 15х33 м. Залишкова вартість – 4,7 млн. грн.

У 2021 році передбачається будівництво навісу для відсортованого скла розміром 9х4 м, адміністративної будівлі та благоустрою території за рахунок коштів місцевого бюджету.

Проєктна потужність сортувальної лінії – 15 т/зміну, або 4,7 тис. т/рік. Передбачається створення 15 нових робочих місць.

Комплекс розраховано на обслуговування 95 населених пунктів, або 50,4 тис жителів Барської та Копайгородської громад.

На території Барської громади розроблена схема розташування контейнерних майданчиків для збору ТПВ, з них з твердим бетонним покриттям та огорожею – 20 шт. Для роздільного збору ТПВ використовується 302 контейнери.

На балансі КП «Бар-благоустрій» перебуває 5 сміттєвозів, які будуть використовуватись для транспортування ТПВ на сміттєсортувальний комплекс. У 2021 році планують купити 2 сміттєвози із заднім завантаженням для потреб Барської громади (обласний бюджет – 4,6 млн грн, місцевий бюджет – 0,8 млн грн).

«Сподіваюсь, наступного року Вінницька область позбудеться «першості» на карті найбільшої кількості санкціонованих сміттєзвалищ в Україні. Хоч Державна екологічна інспекція у Вінницькій області дала роз’яснення, що «сміттєве лідерство» Вінниччина отримала завдяки тому, що в інших областях немає повноцінної системи обліку таких звалищ», - зауважив  Сергій Борзов.

Мова йде про те, що наша область має 741 полігон та звалище, які в середньому займають площу по 10-15 га.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї