Вінницька громада прощається з бійцем спецпідрозділу «Артан»

Новини Вінниці / Вінницька громада прощається з бійцем спецпідрозділу «Артан»

Сьогодні, 4 червня, Вінницька громада проводить в останню путь Юрія Яновича, бійця спецпідрозділу «Артан», який загинув під час виконання бойового завдання.

Юрій Янович став на захист України на початку повномасштабного вторгнення. Добровільно долучився до територіальної оборони області, укріплюючи її рубежі. Незабаром він уклав контракт на службу у 120-й окремій бригаді територіальної оборони, а згодом вступив у лави спеціального підрозділу ГУР МО «Артан». У військовій біографії воїна з позивним Кет були бої під Ізюмом, на острові Зміїний, та вилазки вглиб ворожої території. Юрій загинув 25 вересня 2023 року поблизу Курська. Йому було лише 37 років. З війни на нього чекали дві доньки, батьки, сестра та близькі.

Юрій Янович народився 27 липня 1986 року у Вінниці. Після закінчення 22-ї загальноосвітньої школи вступив до Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського, де здобув освіту на факультеті фізичного виховання та спорту. Свою тренерську діяльність поєднував із роботою на фабриці «Рошен» – працював старшим оператором виробничої лінії.

«Юрій з дитинства любив спорт. Займався туризмом, був майстром спорту з водного слалому. Як тренер, не одну дитину підготував до змагань Всеукраїнського і навіть міжнародного рівня. Завжди був сповнений оптимізму, який бив через край, заряджаючи всіх оточуючих», – розповідає мати полеглого Героя Лариса Миколаївна. «Коли розпочалось повномасштабне вторгнення, він разом із друзями – своїми кумами та однокласниками – відразу пішли до військкомату. Казав, що треба захищати родину, Вінницю, Батьківщину… Щоб не хвилювалася, мені про війну не розповідав. Завжди віджартовувався: "Я в шапці, ноги тримаю у теплі, все добре"».

Церемонія прощання із Юрієм Яновичем розпочнеться сьогодні о 10:00 за адресою: вул. Батозька, 12 (колонна зала №2). Поминальну панахиду за воїном відслужать о 12:00 у Спасо-Преображенському кафедральному соборі. Поховають Захисника о 13:00 на Алеї Слави Сабарівського кладовища.

Глибокі співчуття рідним та близьким. Вічна пам’ять та слава Герою!