Вінницька міськрада звернулась до парламенту з проханням пришвидшити заборону «московської церкви»

Новини Вінниці / Вінницька міськрада звернулась до парламенту з проханням пришвидшити заборону «московської церкви»

Сьогодні, 27 квітня, депутати Вінницької міської ради, підтримали звернення до Верховної Ради України щодо невідкладного розгляду проєктів законів України «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій» (реєстр. № 8221 від 23.11.2022 року) та «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій» (реєст. № 8371 від 19.01.2023 року).

На думку депутатів, це вкрай важливе питання, яке необхідно врегулювати на законодавчому рівні, оскільки будь-які прийняті рішення органами місцевого самоврядування мають бути виключно в правовому полі держави.

Всі прояви свободи, в тому числі свобода віросповідання, залишаються ключовими цінностями для українців. Але це не має стосуватися російських структур підривної діяльності, пропаганди та дезінформації, якою є московська церква.

Тому депутати міської ради звертаються до ВР з вимогою запровадити механізми, які дозволять позбутись будь-яких способів впливати на українське суспільство через російську церкву.

Ця заборона повинна мати ефективні механізми виконання, щоб у московської агентури не залишилося жодної можливості для реваншу, щоб ця заборона не була заблокована, наприклад, в судах – чи то українських, чи у європейських.

Міський голова Сергій Моргунов наголосив, що вінницькі органи місцевого самоврядування готові оперативно імплементувати всі рішення, пов'язані з релігійним питанням, які будуть прийняті на державному рівні.

«На сьогодні в користуванні церков УПЦ – майна Вінницької міської територіальної громади немає. І її немає в спільній комунальній власності, – зауважив мер. – Ми, як відповідальні депутати, маємо приймати правові рішення. Тому звертаємося до Верховної ради України з вимогою прийняти на законодавчому рівні відповідні проєкти законів, де будуть врегульовані всі взаємовідносини. Коли буде прийнято відповідне законодавство, згідно з ним, ми будемо імплементувати в межах наших повноважень в правовому полі всі конкретні заходи, які стосуються виконання цього закону».

Рішення підтримали 40 депутатів міської ради.