Вінницька міськрада звернулася до Зеленського з проханням ветувати «містобудівний» законопроєкт № 5655

Новини Вінниці / Вінницька міськрада звернулася до Зеленського з проханням ветувати «містобудівний» законопроєкт № 5655

Сьогодні, 23 грудня, депутати Вінницької міськради на черговій сесії підтримали звернення до президента України з проханням накласти вето на проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності».

Вінницький міський голова Сергій Моргунов підтримав звернення до Президента України Володимира Зеленського з проханням ветувати даний законопроєкт. Він відзначив, що важливо зберегти надбання децентралізації та демократичні підходи до обговорення усіх питань, що стосуються інтересів мешканців територіальних громад.

«Для міста Вінниці загроза може бути в чому? Отримуєш містобудівні обґрунтування і обмеження на такі-то забудови, той чи інший забудовник в силу своїх, в першу чергу, приватних і фінансових інтересів, перевищує ці об’єми (поверховість, площі тощо). Ніяким чином ми на це впливати не можемо. Крім того, з усіма великими забудовниками ми укладаємо інвестиційні угоди: на розвиток інфраструктури, на розвиток інженерних мереж, соціальної інфраструктури… В цьому законі всі ці зобов'язання – фактично скасовуються. І, найголовніше: органи місцевого самоврядування не мають жодного впливу саме на таких недобросовісних забудовників. Реально в нас буде просто колапс: будуватимуть як хочуть, що хочуть, і ще й через свої БТІ й через свої дані будуть затверджувати й узаконювати своє будівництво», – сказав мер.

Нижче наводимо повний текст звернення.

«Президенту України Зеленському В.О.

Вельмишановний Володимире Олександровичу!

Верховна Рада України 13 грудня прийняла проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності”, реєстр. № 5655 від 11.06.2021.

Цим проектом народні депутати значно послаблюють фундаментальний рівень держави – місцеве самоврядування та знищується велика частина досягнень децентралізації за останні роки. Більше того, проект позбавляє громаду та активних мешканців офіційно зупиняти самочинне будівництво иа здійснювати контроль за містобудівною діяльністю в межах своєї території.

Контроль за дотриманням вимог в містобудівній сфері пропонується передати прватним компаніям, що ставить під обгрунтований сумнів якість будівельних робіт, створює умови для виникнення монополізму на ринку та порушує ряд норм Конституції України.

Електронний облік, автоматична реєстрація в сфері містобудування, які в діючому законодавстві започатковані, будуть знищені, адже адміністратори реєстрів не мають відповідальності за внесення даних, які не відповідають дійсності.

Саме тому петиція, якою громадськість звернулась до Президента України застосувати до цього проєкту закону вето, набрала 42090 голосів.

У зв’язку із наведеним вище, закликаємо Вас, керуючись статтею 106 Конституції України, застосувати до проекту Закону України “Про внесення до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності” (№ 5655 від 11.06.2021) право вето із наступним поверненням цього проєкту на повторний розгляд Верховної Ради України.»

Нагадаємо, 13 грудня народні депутати підтримали законопроєкт №5655. З мінімальною перевагою проєкт закону проголосували у цілому: голоси «за» віддали 226 народних обранців.

Менш ніж за добу петиція «Накласти вето на законопроект N5655 – котрий призведе до хаотичної забудови міст та знищення історичних пам'яток великими забудовниками» на сайті Президента набрала необхідну кількість голосів для її розгляду.