Na Парижі

Виправний центр на Вінниччині придбав кросовер, маючи заборгованість за роботу перед засудженими

Новини Вінниці / Виправний центр на Вінниччині придбав кросовер, маючи заборгованість за роботу перед засудженими
Крижопільський виправний центр придбав автівку Mitsubishi Outlander вартістю 595 тисяч гривень. На початку цього ж року у цьому закладі засуджені скаржилися на погані умови утримання та невідремонтовані корпуси. Та станом на травень 2021-го вони недоотримали зарплат на 2 мільйони гривень.

Про це пише «Слідство.Інфо» з посиланням на оголошення, розміщене на порталі держзакупівель ProZorro.

Згідно з ним, Крижопільський центр купив новий кросовер Mitsubishi Outlander 2021 року випуску сірого кольору, базової комплектації, з двозонним клімат-контролем. Переможцем стала компанія «Мегакарс» — офіційний дистриб’ютор автівок цієї марки. Вартість — 595 тисяч гривень — була найнижчою серед запропонованих всіма учасниками торгів.

За словами керівника Крижопільського виправного центру Ярослава Бурбези, придбана автівка використовуватиметься для роботи колонії. Для яких саме потреб, посадовець не уточнив. За його словами, вибір саме цієї автівки зумовлений поганим станом доріг в області. Це такий ляпас керівництву області?..

«Це звичайний автомобіль середнього класу. Зважаючи на якість доріг, на місцевість, звичайний легковий автомобіль буде тут неактуальний. Цей автомобіль має характеристиками, показниками, які потрібні у роботі», — відповів він «Слідству.Інфо».

На питання щодо незадовільних умов утримання в’язнів Бурбеза відповів, що це «не пов’язано між собою».

Зазначимо, що на початку 2021 року засуджені почали скаржитися на аварійні умови утримання та перенаселення установи — у зв’язку з переведенням майже сотні ув’язнених з Олександрівського виправного центру, що на Кіровоградщині. Окрім цього, як встановила Вінницька обласна прокуратура, у закладі неодноразово порушувалися права засуджених, зокрема на оплату праці — станом на травень 2021-го в’язні недоотримали зарплат на 2 мільйони гривень. 

У лютому цього року Крижопільський виправний центр відвідали представники Офісу уповноваженої Верховною Радою з прав людини людини. Вони зазначили, що один із в’язнів, хворий на туберкульоз, був взимку виселений в окрему невідремонтовану та майже неопалену будівлю. Представники Омбудсмена зазначили, що засуджені не отримують необхідну медичну допомогу.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї