
Наші журналісти вирішили отримати посвідчення водія вперше, тож на власному досвіді діляться з вами інформацією, як це відбувається зараз у Вінниці
Незалежність від громадського транспорту, мобільність та комфорт - це лише декілька причин використовувати власний транспорт і без водійського посвідчення тут не обійтися! А щоб його отримати, треба НЕбагато - лише пройти навчання та успішно скласти іспити.
Вирішили стати водієм?! - вітаємо, все тільки починається!
У липні 2023 року Міністерством внутрішніх справ значно скорочено кількість сервісних центрів МВС для складання теоретичних та практичних іспитів
Наразі в Україні функціонує 143 територіальних сервісних центри МВС, з них - 68 приймають теоретичний та практичний іспити.
У Вінницькій області функціонує 6 ТСЦ, 3 з яких приймають іспити.
Практичний іспит - це не лише перевірка ваших водійських вмінь, а ще й перевірка вашої психіки, уважності, витривалості та вміння вчасно зорієнтуватися.
Ні для кого не є таємницею те, що хтось здає іспити з першої спроби, а хтось - зі “101” . Погнали розбиратися чому все так відбувається!
“СТРЕС та ПАНІКУ” замовляли? Ні? - ми також!;
“ЗАНЯТТЯ на АВТОДРОМІ”: змійка, рушання під гірку, вісімка, паркування - підходить? Нам - ТАК, а вам?
А як вам ідея пройти практичні НАВЧАННЯ за 4 ТИЖНІ? - СУПЕР, чи не так?
“СУПРОВІД НА ІСПИТАХ”? - Чудово!
Беремо ВСЕ ОПТОМ!
Визначилися з інструктором, записалися в автошколу… - саме у такому порядку радять робити!
Здали теоретичний іспит…
Пройшли практику…
Наступний крок - реєстрація на практичний іспит. Це завдання з зірочкою, яке розвʼязати з першого разу, не кожному під силу.
Отже, у вас є декілька варіантів:
Перший - спробувати “спіймати” талон онлайн (іншими словами - зареєструватися у Е-запис), але це ще той квест.
Другий - “жива” черга, до якої люди починають записуватися ще десь о шостій вечора. Список як “естафету” передають кожному наступному майбутньому водієві. Але щирі сподівання на те, що дорогоцінний аркуш не загубиться, присутні не в усіх, тому дехто ночує під Сервісним центром.
Настає той самий ранок, який починається не з кави, а з черги, бо якщо ви прийдете о 5-6 годині ранку, то, в кращому випадку, у списку будете 20+
Далі беремо номерок у терміналі. Пропускаємо пільгові категорії (у суботу більше, ніж у будній день), потім - “жива” черга, та сама, що формувалася ще вчора з 18:00.
УВАГА! Ви маєте бути готовими до того, що ті, хто ночує під Сервісним центром, можуть організувати перекличку о 4 годині ранку і зробити новий список, бо у старому вони були 20+, а хочуть бути першими… вони ж НОЧУЮТЬ!
НІЧ… КОМЕНДАНТСЬКА ГОДИНА… ПЕРЕКЛИЧКА… - у вас теж щось не складається?
А що далі? Далі зʼявляється новий список і коли ти приходиш зранку, то знову записуєшся у чергу. Але тепер ти вже ти не “5”, а “35”.
Потім беремо в терміналі номерок, якщо вистачило, чекаємо на реєстрацію і… біжимо на такий довгоочікуваний іспит.
А що потрібно для того, щоб успішно скласти іспит? - правильно, відповідний рівень підготовки, уважність та сконцентрованість. Як думаєте, які шанси успішно скласти іспит у тих, хто ночував під Сервісним центром або приїхав о 5 годині ранку?
…Шанси тануть на очах… і знову “ловимо” талончик чи записуємося з вечора, стережемо дорогоцінний список або приїжджаємо о 5 ранку… і так по колу…
Чому можна НЕ скласти іспит? - Давайте розбиратися!
-
Почнемо із самої розповсюдженої думки - завалив екзаменатор.
“Вмикаємо” всю свою фантазію і уявляємо як сидить “злий” екзаменатор і будує великі плани як завалити саме вас - смішна картинка виходить, чи не ТАК?
-
Наступний варіант - навчалися на іншій машині, тобто вперше сіли за кермо саме цієї автівки.
Зчеплення не таке, габарити машини відрізняються, задня передача вмикається по-іншому, ще й поруч сидить не “рідний” інструктор, а “злий” екзаменатор зі своїм “підступним планом”… - це вже більше схоже на ті самі причини, які завадили отримати водійське посвідчення.
-
Далі обʼєднаємо декілька варіантів в один: важкий маршрут, насичений потік автівок, багато пішоходів, ремонтні роботи доріг, не працюють світлофори, на маршруті зʼявився той самий регулювальник з незрозумілими рухами або авто екстреної служби…
Отже, всі маршрути складені таким чином, щоб за невеликий проміжок часу, а це 20-40 хвилин, екзаменатор побачив рівень підготовки учня і прийняв рішення щодо готовності майбутнього водія самостійно й безпечно керувати автівкою.
А як же бути з ось тим всім перерахованим: важкий маршрут, насичений потік автівок, багато пішоходів, ремонтні роботи доріг, не працюють світлофори, на маршруті зʼявився той самий регулювальник з незрозумілими рухами або авто екстреної служби…? Буденні форс-мажорні обставини на дорозі ніхто не відміняв і, коли ви вже отримаєте таке бажане водійське посвідчення й будете самостійно керувати автівкою, інструктора, який підстрахує та вчасно натисне потрібну педальку, поруч не буде!
Тому, варто лише подякувати обставинам, які виникли під час іспиту та вказали на прогалини, котрі потрібно доопрацювати.
-
Ось ми з вами й добралися до самої вагомої причини НЕскладання практичного іспиту… і це - рівень підготовки учня. Вам подобається така правда?!
Але ж воно саме так і є - чим нижче рівень підготовки, тим більше переживань й, відповідно, більше помилок.
Зрозуміло, що на екзамені переживають усі: учні переживають за те, щоб скласти іспит, інструктор - щоб його учень склав, бо ж “бачу, що їде”. Також переживає група підтримки - родичі, друзі, які вболівають за майбутнього водія - допомагають “ловити” талони та охороняти вночі дорогоцінний список.
Тепер подивимося на ситуацію з боку екзаменатора, який бачить вас вперше і геть не знає рівня вашої підготовки! Саме він має не проґавити всі ваші помилки при управлінні авто та вчасно втрутитися…
А ви на місці екзаменатора випустили б себе саменького на дорогу?
Саме так! - Себе, який забуває вмикати/вимикати покажчик повороту, повертає не з тієї смуги або не в ту, не пропускає пішоходів та не вміє паркуватися?
Отож, оцінка “ІСПИТ НЕ СКЛАДЕНО” говорить лише про одне - вам потрібно ще попрацювати.
“Я відпрацював всі 40 годин з інструктором!” - скажете ви…
Чому ж тоді Ви ніяк не можете почути від екзаменатора таке бажане “ІСПИТ СКЛАДЕНО”? Чому раз на 10 днів “ловите” талон або ж “ночуєте” під Сервісним центром?
Бо так вчилися! Заняття тривало повних 90 хвилин? На автодромі були? Паркувалися заднім ходом? Паралельну парковку робили? Знаєте, який поворот ввімкнути, коли починаєте рух? Пішоходів бачите? Пропускаєте? На червоне світло світлофора не їдете? Дотримуєтесь рядності при перетині перехрестя? Практичні заняття були сфокусовані на вивченні екзаменаційних маршрутів чи на вмінні їздити містом? Заняття мало певну тематику? Задачу для вивчення? Чи просто покатушки по місту? А як щодо рушання під гірку та внутрішнього іспиту?
Ось вам і відповідь!
…Потім ви берете додаткові заняття в іншого інструктора, який з перших ваших рухів бачить прогалини та працює над їхнім усуненням.
А що далі? А далі ви складаєте іспит - Спокійно. Без нервів. Без паніки. Та без думок: “Який я “тормоз”!”
Що скажете, величезні черги на практичний іспит з водіння - це питання в організації роботи Сервісного центру чи проблема все ж таки у неналежному рівні підготовки випускників автошкіл?
Для того, щоб навчання було продуктивним, ми зробили сайт Вчимося водінню разом, де зібрали корисну інформацію для майбутніх водіїв і не тільки.
До речі, є ще один лайфхак! Якщо не можете зареєструватися онлайн або скласти іспит у своєму місті, то можна спробувати свою вдачу в сусідньому. Але це вже зовсім інша історія…
Якщо ви дочитали цю статтю до кінця, це може означати лише те, що ви або вчитеся чи збираєтеся вчитися, або шукаєте інструктора, бо не можете скласти іспит.
А можливо ви вже пройшли всі “квести” й склали іспит і тепер маєте бажання поділитися своїм успішним досвідом й порекомендувати інструктора та автошколу. Ми будемо раді отримати від вас рекомендації!