Na Парижі

За забруднення довкілля поблизу Калинівки суд покарав головного інженера держпідприємства

Новини Вінниці / За забруднення довкілля поблизу Калинівки суд покарав головного інженера держпідприємства
Виконуючому обов’язки ДП «Калинівський ветсанзавод» визнаний винним у забрудненні передмістя. Посадовця покарали символічним штрафом. Раніше підприємство «закрили» через відсутність дозволів на роботу. Щодо відшкодування збитків, процес триває.

Нагадаємо, раніше NaПарижі писав про екологічну «бомбу» під Калинівкою на Вінниччині, де ветсанзавод створив стихійне сміттєзвалище і скидав рештки тварин на поле.

Поблизу селища та станції Гулівці, розташованих неподалік Калинівки, місцевий ветсанзавод систематично забруднював ґрунт, по суті, створивши за півроку величезне стихійне сміттєзвалище. Інцидент не тільки набув розголосу, а й був швидко розслідуваний. Більш того, вже навіть є вирок суду.  

«За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Спеціалізованої екологічною прокуратури (на правах відділу) Вінницької обласної прокуратури Калинівським міськрайонним судом Вінницької області ухвалено вирок виконувачу обов’язків директора – головному інженеру одного з державних підприємств Вінниччини за забруднення земель речовинами, шкідливими для життя, здоров'я людей та довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля (ч. 1 ст. 239 КК України)», - йдеться у повідомленні пресслужби обласної прокуратури.

Прокурорами у суді доведено, що посадова особа, яку уповноважено дотримуватись спеціальних правил щодо запобігання забрудненню земель, протягом тривалого часу неодноразово надавала вказівки здійснювати розміщення побічних продуктів тваринного походження на необладнаній території за межами підприємства. Це призвело до накопичення відходів та забруднення небезпечними речовинами 1,3 га земель, що, за висновком експертизи, створило небезпеку для людей та довкілля, а також заподіяло матеріальної шкоди на понад 1 мільйон гривень.

Судом обвинуваченого визнано винним, йому призначено покарання у виді штрафу в сумі 32 тис. грн (максимальна санкція статті – 64 тис. грн) та стягнено витрати, понесені під час досудового розслідування у сумі 13 тис. грн.

Також прокуратурою раніше пред’явлено позов про заборону діяльності згаданого підприємства, у зв’язку з систематичними порушеннями ним природоохоронного законодавства та відсутністю позитивного висновку з оцінки впливу на довкілля.

Справа наразі розглядається Окружним адміністративним судом м. Києва.

Крім того триває позовна робота прокурорів, спрямована на відшкодування завданих збитків, та приведення земельної ділянки у стан, який існував до розміщення на ній небезпечних відходів.  

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї