Поблизу Калинівки на Вінниччині підприємство скидало тонни російських токсичних речовин (ФОТО, ВІДЕО)

Новини Вінниці / Поблизу Калинівки на Вінниччині підприємство скидало тонни російських токсичних речовин (ФОТО, ВІДЕО)

У Калинівці Вінницької області СБУ викрила керівництво одного із місцевих підприємств на незаконному захороненні небезпечних промислових відходів. Щомісяця компанія несанкціоновано «закопувала» майже 500 тонн токсинів на відкритій місцевості, неподалік від населених пунктів.

У Калинівці Вінницької області СБУ викрила керівництво одного із місцевих підприємств на незаконному захороненні небезпечних промислових відходів. Щомісяця компанія несанкціоновано «закопувала» майже 500 тонн токсинів на відкритій місцевості, неподалік від населених пунктів.

Як зазначають у пресслужбі УСБУ у Вінницькій області, за попередніми даними слідства, представники українського підприємства уклали договір з однією з російських компаній щодо очищення технічного гліцерину та вивезення готової продукції до РФ.

Передбачалося, що шкідливі речовини, які утворюються у процесі технологічної обробки сировини, повинні утилізовуватися. Втім, місцеві підприємці, аби отримати надмірні прибутки, приховано, без відповідних дозвільних документів вивозили їх на орендовану у держави ділянку.

Як стало відомо NaПарижі з власних джерел, відходи скидалися  на відстані 2 кілометрів на схід від міста. При чому діяли вони протягом декількох років, постійно нарощуючи обсяги створення небезпечних відходів, що могло спричинити екологічну катастрофу. А може і спричинило…

За результатами ініційованих СБУ лабораторних досліджень, у пробах з місць захоронення небезпечних відходів виявлено хімічні елементи, що забруднюють підземні води та ґрунти.

Під час обшуків в офісних приміщеннях учасників схеми, правоохоронці виявили:

• документальні матеріали;

• чорнові записи;

• комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності.

Крім того, спеціалісти Державної екологічної інспекції України, зафіксували обсяги забруднення територій, а також інші грубі порушення чинного законодавства, про що складено відповідний акт. Вирішується питання щодо призупинення в судовому порядку діяльності підприємства.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими органів безпеки за ст. 441 (екоцид) КК України, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до правопорушення.

Заходи із викриття і блокування оборудки проводили співробітники Управління СБУ у Вінницькій області за координації Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ та процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури.

Новини Вінниці / Поблизу Калинівки на Вінниччині підприємство скидало тонни російських токсичних речовин (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Поблизу Калинівки на Вінниччині підприємство скидало тонни російських токсичних речовин (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Поблизу Калинівки на Вінниччині підприємство скидало тонни російських токсичних речовин (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Поблизу Калинівки на Вінниччині підприємство скидало тонни російських токсичних речовин (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Поблизу Калинівки на Вінниччині підприємство скидало тонни російських токсичних речовин (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Поблизу Калинівки на Вінниччині підприємство скидало тонни російських токсичних речовин (ФОТО, ВІДЕО)